Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKONSOLOS ŞENER CUMA NAMAZI’NI SENDELLİ KÖYÜ CAMİİ’NDE KILDI

BAŞKONSOLOS ŞENER CUMA NAMAZI’NI SENDELLİ KÖYÜ CAMİİ’NDE KILDI

21
0

T.C.Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Cuma Namazı’nı Gümülcine’ye bağlı Yaka bölgesinde Sendelli yünde kıldı.

Her hafta değişik bölgelerde soydaşların daveti üzerine Cuma Namazı’nı eda eden Başkonsolos İlhan Şener, bu hafta da Rodoplar’ın eteklerinde  bulunan Sendelli köyünde soydaşlarla buluştu.

Başkonsolos Şener’e Muavin Konsoloslar Alper Atak, Murat Ertaş, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Arif Emin, Yassıköy Belediye Başkanı ve 18 mayıs seçimlerinde yeniden başkan adayı olan İsmet Kadı, Yassıköy Belediyesi Başkan adayı Erdoğan Sait eşlik ederek soydaşlarla birlikte Cuma Namazını eda ettiler.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif Cuma Namazı öncesinde camide cemaate yönelik Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatından ve onun Kutlu Doğum’undan kesitler anlattı. Dinde samimiyetin önemine dikkat çeken Müftü Şerif, “bir insan yapacağı hayır işini Allan için yapmalıdır, gösteriş için değil, zaten dinimiz de bunu emrediyor” dedi.  

Başkonsolos İlhan Şener de köydeki din görevlisinin isteği üzerine kısa bir selamlama konuşması yaparak, “çocuklarınızı dinimizin emirlerine,İslam’ın gelenek ve göreneklerine göre yetiştirin, yetiştirin ki yarınlarda camilerimiz boş kalmasın. ” dedi. Başkonsolos İlhan Şener davetlerinden ötürü Sendelli köyü halkına teşekkür etti.

  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz