Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKONSOLOS (BÜYÜKELÇİ) MUSTAFA SARNIÇ İSKEÇE İLİNDE VEDA ZİYARETLERİNDE BULUNDU

BAŞKONSOLOS (BÜYÜKELÇİ) MUSTAFA SARNIÇ İSKEÇE İLİNDE VEDA ZİYARETLERİNDE BULUNDU

15
0

Batı Trakya’da uzun bir süre görev yapan ve Türk Yunan ilişkilerinin gelişmesine önemli katkıları olan Başkonsolos ve daha sonra Moğolistan’a Büyükelçi olarak atanan Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, İskeçe ili ve bu ile bağlı belediyelere bir dizi veda ziyaretlerinde bulundu.

 

Veda ziyaretleri programı doğrultusunda geçtiğimiz günlerde Dedeağaç, Şapçı ve Kozlukebir belediyelerini de ziyaret eden Başkonsolos Mustafa Sarnıç; 26 Haziran 2012 tarihinde program çerçevesince, ilk olarak Bulustra Belediye Başkanı Vasilis Çokalidis’i makamında ziyaret etti.

 

Daha sonra İnhanlı’ya geçerek Topiros Belediye Başkanı Stelios Hacievangelu ve çalışma arkadaşlarını ziyaret eden Başkonsolos Sarnıç; buradan İskeçe Belediye Başkanı Mihalis Stilyanidis ve İskeçe Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Stelios Moraitis ve diğer yöneticiler ile de görüştükten sonra vedalaştı.

 

Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç son olarak İskeçe ilinde tek azınlık belediyesi olan Mustafçova Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Mustafa Çukal görüşme sonrası Başkonsolos Sarnıç’a, Şahin işi bir örtü hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz