Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKONSOLOS (BÜYÜKELÇİ) MUSTAFA SARNIÇ GÜMÜLCİNE’DE VEDA ZİYARETLERİNDE BULUNDU

BAŞKONSOLOS (BÜYÜKELÇİ) MUSTAFA SARNIÇ GÜMÜLCİNE’DE VEDA ZİYARETLERİNDE BULUNDU

19
0

Batı Trakya’da dört yıl Başkonsolos olarak görev yaptıktan sonra Moğolistan’a Büyükelçi olarak atanan T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç, Batı Trakya Türk Öğretrmenler Birliği (BTTÖB), Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü ve Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne (GTGB) veda ziyaretlerinde bulundu. Büyükelçi Sarnıç 5 Temmuz Perşembe sabahı 4 yıl boyunca görev yaptığı Başkonsoloslukta mesai arkadaşlarına veda ederek Batı Trakya’dan ayrılacak.

 

Batı Trakya’da 4 yıl boyunca başarılı çalışmalara imza atan Başkonsolos (Büyükelçi) Mustafa Sarnıç’ın yerine, daha önce T.C. Atina Büyükelçiliği’nde Müsteşar olarak görev yapan ve Başkonsolosluk ünvanına yükselen Osman İlhan Şener görevi devralacak.

 

Büyükelçi Mustafa Sarnıç’ın Gümülcine’de gerçekleştiridiği veda ziyaretleri:

 

 

T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSU MUSTAFA SARNIÇ B.T.T.Ö.B. VEDA ETTİ

 

Batı Trakya’da dört yıl Başkonsolos olarak görev yaptıktan sonra Moğolistan’a Büyükelçi olarak atanan T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç  Batı Trakya Türk Öğretrmenler Birliği Yönetim Kuruluna ve üyelerine veda etti.

 

3 Temmuz 2012 Salı günü saat 11.30’da yapılan ziyarette T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, Asbaşkan Necmi Abdürezzak, Kasadar Hüseyin Ahmet, Mustafa Berber, Sabri Mehmet, Fevzi Ali, Niyazi Hasan, Burhan Ahmet, Halil Rasim, Mahmut Hüseyin ve Fikri Mehmet Karşıladı.

 

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç ile Batı Trakya Türk Öğretrmenler Birliği Yönetim Kuruluna ve  üyeleri arasında geçen samimi ziyaret görüşmesinde Batı Trakya eğitimini ilgilendiren konuları değerlendirdiler ve konular hakkında bilgi alış verişinde bulundular. Bununla birlikte başkonsolos yöneticilere yeni göreviyle ilgili bilgiler verdi ve onların sorularını yanıtladı.

Başkonsolos Sarnıç, ziyaret sonunda görev süresince kendisiyle iyi bir işbirliği içerisinde olan yöneticilere teşekkür ederek onlarla tek tek vedalaştı ve helâllik istedi.

 

Batı Trakya Türk Öğretrmenler Birliği Yönetim Kurulu ve  üyeleri de başkonsolosa ziyaretten dolayı teşekkür ederek yeni görevinde başarılar dilediler. Son olarak, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği adına Başkan Sami Toraman kendisine bir tablo hediye ettikten sonra T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ı en iyi şekilde uğurladılar.

 

 

T.C. GÜMÜLCİNE BAŞKONSOLOSU MUSTAFA SARNIÇ’IN VEDA ZİYARETİ

 

3 Temmuz Salı günü T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’ne veda ziyaretinde bulundu.

Müftü İbrahim Şerif, Sayın Mustafa Sarnıç’a yeni atandığı Büyükelçilik görevinde başarılar diledi.

 

 

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ’NE VEDA ZİYARETİ

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Mustafa Sarnıç  son olarak Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne (GTGB) veda ziyaretlerinde bulundu. Başkan Koray Hasan’ın görev için FYROM’da (Makedonya) bulunmasından dolayı kendisini GTGB Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Tek tek herkeslen vedalaşan Sarnıç’ın hüznü yüzünden okunuyordu. Dile kolay nede olsa 4 yıl görev süresi boyunca GTGB’de çeşitli etkinliklerde biraraya geldiği kişilere veda ediyordu.

Birlik gazetesi olarak sayın Büyükelçi Mustafa Sarnıç’a gideceği görevinde Batı Trakya’da olduğu gibi üstün başarı dileklerimizi iletir, kendilerine ve ailesine yolunuz açık ve daimi olsun diyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz