Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKONSOLOS ALİ RIZA AKINCI’DAN İFTAR YEMEĞİ

BAŞKONSOLOS ALİ RIZA AKINCI’DAN İFTAR YEMEĞİ

26
0

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’dan iftar yemeği.

T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’dan iftar yemeği verdi. İftar yemeğine Batı Trakya’da özel bir ziyaret için bulunan T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız katıldı.

Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız’ın yanı sıra, Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, Muavin Konsoloslar Davut Ocak, Derya Ocak, Osman Şahin, Canay Kavuncu, hakan Tanyeri, Seçilmiş Müftüler İbrahim Şerif, Ahmet Mete, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Milletvekilleri Mustafa Mustafa, İlhan Ahmet, Ayhan Karayusuf ve Hüseyin Zeybek, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza, İşadamı Levent Sadık Ahmet, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Meclis üyeleri Mustafa Katrancı, Önder Mümin, Ahmet İbram, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ercan Ahmet, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, BİHLİMDER Başkanı Ahmet Emin, SÖPA Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet, Celal Bayar Lisesi Encümen Heyeti Başkanı Ahmet Arif Emin, Dimetoka Müslümanları Derneği Başkanı Süleyman Macur’un yanı sıra diğer dernek başkanları ve yerel yönetim temsilcileri katıldı.

İftar yemeğinde bir selamlama konuşması Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, Batı Trakya’da Ramazanların her zaman büyük coşku içinde geçtiğini, Ramazanın Devlet büyüklerinin Batı Trakya’yı ziyaretleri konusunda önemli bir vesile teşkil ettiğini ve aynı zamanda Batı Trakya’ya verdiği önemi göstermekte olduğunu dile getirdi.

Son olarak kısa bir selamlama konuşması yapan Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra Türk Milleti’nin selamlarını getirdiğini söyledi. Katılan soydaşlarının ramazanını tebrik etti.

Bakan Yıldız, “Celal Bayar döneminden sonra Yunanistan Cumhurbaşkanı Sayın Pavlopoulos’un Türkiye’ye gelmesi sevindirici bir gelişmedir. Türkiye güçlü bir ülkedir. Gelecek yıllarda istikrarlı bir büyümeyi yakalayacaktır” dedi ve bu akşamki iftarda soydaşlarıyla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Bakan Ahmet Yıldız Kozlukebir’de teravih namazı kıldı.

T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız iftar yemeği sonrasında Kozlukebir’e geçerek Kozlukebir’de soydaşlarıyla birlikte teravih namazını eda etti. Bakan Ahmet Yıldız’a Başkonsolos Ali Rıza Akıncı, Muavin Konsolos Davut Ocak, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’nın yanı sıra Kozlukebir halkı katıldı. 

“Hiçbir zaman Türk Dünyası’nda ümitsizliğe kapılmaya yer yoktur. Türk Dünyası büyüktür.”

Namaz sonrasında camide bulunan cemaate seslenen Bakan Yıldız, bir davet üzerine Batı Trakya’ya geldiğini ve bu anlamlı ziyaretten dolayı çok sevinçli olduğunu söyledi. Bakan Yıldız konuşmasının devamında, “gün boyunca sizlerin temsilcileri, dernekleri, milletvekilleri, müftüleri ile bir araya geldik. Sizlerin durumu ve Yunanistan’la ilgili bilgiler aldım. Yunanistan’la ilişkilerimizi geliştirmek vazifemiz, ama sizin sorunlarınıza ve haklarınıza sahip çıkmak da bir vazifedir Türkiye ve bizler için. Hiçbir zaman Türk Dünyası’nda ümitsizliğe kapılmaya yer yoktur. Türk Dünyası büyüktür. Ayrı devletlerde olsalar da kaderde, kıvançta ve tasada yardımlaşmak esastır. Bu vesileyle ailelerinize Anavatan’ımızın, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın, Dışişleri Bakanımızın selamlarını iletiyorum” dedi.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5o73qx_baskonsolos-akinci-iftar-yemeginde-davetlilere-seslendi_news 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz