Ana sayfa Batı Trakya Haberler BAKEŞ’TEN DEB PARTİSİ’NE DESTEK

BAKEŞ’TEN DEB PARTİSİ’NE DESTEK

13
0

Batı Trakya Azınlığı Eğitim ve Kültür Şirketi (BAKEŞ) Yönetimi, DEB Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, Avrupa Parlamentosu seçimlerinde partimize desteğini açıkladı.

Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi Başkanı Galip Galip, Asbaşkan Remzi Şaban, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail İbrahim, Adnan Gerdemeli, Serkan Hatip, Kasadar Cahit Çingur, Genel Müdürü Pervin Hayrullah, Genel Sekreteri Gülay Mehmet, Sekreterler Özcan Mehmet ve Ecevit Emin’den oluşan heyet, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret ettiler.

DEB Partisi’ni ziyaret eden konuk heyet Parti Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Genel Başkan Yardımcıları Ozan Ahmetoğlu ve Hasan Hasan, Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet tarafından karşılandı.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş yapılan görüşmede Batı Trakya Azınlığı Kültür ve Eğitim Şirketi gibi güzide bir kurumumuzun yöneticilerinin kendilerini bir seçim arifesinde ziyaret etmelerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. DEB Partisi’nin neden Avrupa Parlamentosu seçimlerinde yer alma kararı aldığını anlatan Genel Başkan, gerek azınlık siyasetçilerinin gerek azınlık kurum ve kuruluşlarının bu karara verdikleri destekten dolayı müteşekkir olduğunu ifade etti.

BAKEŞ Başkanı ve sabık milletvekili Galip Galip, DEB Partisi’nin kurulması noktasında, o günün kanaat önderleriyle birlikte karar aldıklarını, ancak azınlığın başka alanlarda da temsil ihtiyacı olduğundan kendilerinin başka partilerde siyaset yapma durumunda kaldıklarını söyledi. Bu siyasi kurumun var olması gerektiğini vurgulayan Galip Galip, DEB Partisi’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılma kararını desteklediklerini ifade etti.

Ayrıca görüşmede azınlık sorunları ve sorunların çözümüne dönük fikir alışverişinde bulunuldu.

DEB Partisi olarak, BAKEŞ yöneticilerine, DEB Partisi’nin Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılma kararına verdikleri destekten ve seçim arifesinde partiye güç katan ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here