Ana Sayfa Yunanistan Haber Bakanlık Yalanladı Ama, Daha Fazlasını Açıkladı!

Bakanlık Yalanladı Ama, Daha Fazlasını Açıkladı!

3
0

Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nde yaşanan personel sevkiyatı çalışmalarına Savunma Bakanlığı açıklık getirdi. Haberi yalanladı.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer veriliyor.

Yayınlananlara yalanlama.

“Haber sayfalarının yakın geçmişte aktardıkları “Yunan askerleri Doğu Ege adalarına naklediliyor” haberleri gerçekleri yansıtmamaktadır. Yunan Silahlı Kuvvetlerinin operasyonel düzeni genellikle olağandır. Yapılan tüm taşınmalar, 14 Haziran 2019 Cuma günü tamamlanan “KATEGİS 2019” tatbikatı çerçevesinde gerçekleştirilmiştir.”

Bakanlık Yalanladı Ama, pronews.gr Daha Fazlasını Açıkladı!

Yunanistan Savunma Bakanlığı bu yalanlamayı yaparken haberi ortaya çıkaran pronews.gr haber sitesi yayınladığı haberin arkasında duruyor. Bununla da yetinmiyor, daha da ileriye giderek şu açıklama ve yorumlarda bulunuyor.

“Amerikalıların taleplerinden sonra, yayınlanan haberden üç gün sonra Savunma Bakanlığı pronews.gr haber sitesinin ismini açıklamaya cesaret edemeden yayınladığı yalanlamayla Doğu Ege adalarına asker sevkiyatını yalanlıyor.

Bununla birlikte, aynı zamanda, o askerlerin gerçekten nakledildiğini doğruluyor, kaldı ki röportajda yayınlanan fotoğraflar yalanlanamaz bir tanık.

Tabii ki, navlun edilen tank çıkarma gemileri tüm işaretleriyle bizde mevcut, TOMP personel taşıyıcı tankların sayısı ve son üç ayda sevk edilen personel sayısı ile tüm bilgileri elimizde tutuyoruz.

Dolayısıyla da başka bir şey söyleyemezlerdi.

Kaldı ki kendileri (Savunma Bakanlığı) bir şey söylemek istemedi, onlara bunu Büyükelçilik (ABD Atina) ve ABD’de oturup yaşayan sakallı ajan dayattı, sebebi ise Yunan kamuoyunu uyutmak ve MEB’in tüm meselesini Türkiye ile “kazan-kazan” anlaşmalarıyla “temizlemek” için yaptığını Delfus konferansında Pyatt (ABD’nin Atina Büyükelçisi) da söylemişti.

Biz ortaya çıkardığımız röportajımızda “olağanüstü sevkiyattan” bahsetmiyoruz, son birkaç haftada başlayan ve epey devam eden Ege adalarının muhafızlarını güçlendirme sürecinden bahsediyoruz.

Bakanlıktaki bazı kimseler, üniformalı veya değil, “normal” bir tatbikat için rahipler tarafından açık hava gece ayinlerinin gerçekleşmeyeceğinin farkında olmadığını biliyoruz.

Kaldı ki kendi gözlerimizi yalanlamak istiyorlarsa o başka.

Acaba Kastelorizo’nun (Meis) tam olarak ne kadar personeli vardı ve şimdi ne kadarının olduğunu söylememizi isterler mi?

Acaba son 3 ayda Ege adalarına yönelik verilen seyahat belgelerini yayınlamamızı istiyorlar mı?

Madem ki böyle olmasını istiyorlar, açıklamalarını geri çekmeleri için Salı gününe kadar mühlet veriyoruz, devamında her şey ortaya çıkacak ve “günahımız olmaz”.

Amerikalıların köpeciği olmak iyidir çünkü “bazı bazı” sana bir kemik atıyorlar. Anlıyoruz ki Yunanistan dışında havlayan köpecikler bunlar.

Ancak Yunanistan içerisinde eğer pantolon giyiyorsan (veya giyerdin), Bir Yunan subayı üniforması giyersen ve kurumsal pozisyonun varsa konuşmazdan önce pantolonları neden giydiğini sorgulamalısın. Neden, idrarını yapmaya veya eğilmene mi yardımcı oluyor? Çünkü başka şey için asla giymiyorlardır….”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz