Ana sayfa Yunanistan Haber Bakanlık Uyardı: “Toplu Etkinliklerden Kaçınmalarını Tavsiye Ediyoruz”

Bakanlık Uyardı: “Toplu Etkinliklerden Kaçınmalarını Tavsiye Ediyoruz”

1
0

“Toplu etkinliklerden kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Dersler telafi edilebilir fakat insan hayatının telafisi yoktur.”

Yunanistan Milli Eğitim ve Dinişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlar Kurulu kararı uyarınca, herhangi bir resmi veya gayri resmi eğitim topluluğundan (Kur’an kursları gibi) ve benzeri toplu etkinliklerden kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Dersler telafi edilebilir fakat insan hayatının telafisi yoktur.” İfadelerine yer veriliyor.

BAKANLIĞIN DUYURUSU

“Devletin Koronavirüs’ün yayılmasına karşı aldığı önlemlerden sonra, Müslüman vatandaşlarımıza, özellikle yüksek risk ve savunmasız gruplara mensup olanlara, Trakya’daki camilerde ve dini faaliyetlerin gerçekleştirildiği diğer toplu alanlarda, dini görevlerini yerine getirirken, kalabalık ortamlardan kaçınmalarını tavsiye ediyoruz.

Ayrıca, dini nedenlerle bir noktadan diğerine hareket etmek durumunda kalanlara Δ1α/ΓΠ.οικ.16838/10.03.2020 ΚΥΑ sayılı Bakanlar kurulu kararı uyarınca, herhangi bir resmi veya gayri resmi eğitim topluluğundan (Kur’an kursları gibi) ve benzeri toplu etkinliklerden kaçınmalarını tavsiye ediyoruz. Dersler telafi edilebilir fakat insan hayatının telafisi yoktur.

Koronavirüs hastalığı ile ilgili şüpheli belirtileriniz varsa, lütfen evde kalın ve doktorunuza danışın, camileri ziyaret etmekten veya dini faaliyetlerde bulunmaktan kaçının çünkü virüsü diğer insanlara da bulaştırma riski vardır.

Kutsal Ramazan ayının yaklaştığı da düşünüldüğünde, hepimizin duyarlı olması ve devlet tarafından açıklanan önlemlere uyarak toplumun tüm üyelerini korumak görevimizdir.

Daha fazla ve güncel bilgi için https://eody.gov.gr adresindeki Ulusal Halk Sağlığı Örgütü (EODY) web sitesine başvurabilirsiniz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here