Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞKAN HABİP OĞLU MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF İLE GÖRÜŞTÜ

BAŞKAN HABİP OĞLU MÜFTÜ İBRAHİM ŞERİF İLE GÖRÜŞTÜ

23
0

Halit Habip Oğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret etti.

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Başkanı Halit Habip Oğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret etti. Yaz tatili dolayısı ile Batı Trakya’da bulunan ABTTF Başkanı Habip Oğlu, 12 Haziran 2017’de gerçekleştirilen seçimlerde Danışma Kurulu Başkanı seçilen İbrahim Şerif’i tebrik etti.

Şerif ile gerçekleştirdiği görüşmede Habip Oğlu, 15 Nisan 2017 gerçekleştirilen ABTTF Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda ABTTF Başkanı seçildiğini ifade ederek bir önceki yönetimde yer alan beş kişinin de yeniden seçilerek güven tazelediklerini söyledi, beş kişinin ise ABTTF yönetimine ilk kez seçildiklerini aktardı. ABTTF Başkanlık Kurulu’na ilk kez seçilen isimlerin de yaşadıkları bölgedeki Batı Trakya Türk derneklerinde yıllardır görev yapmaları dolayısıyla tabanı iyi bildiklerini ifade etti. Habip Oğlu, seçimlerin ardından ABTTF’nin aynı hız ve azim ile yoluna devam ettiğini kaydetti.  Habip Oğlu, ABTTF’nin yıl sonuna dek gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında Şerif’i bilgilendirdi.

Şerif ile Habip Oğlu Batı Trakya Türk toplumunun dini özerkliğine yönelik engellemeleri görüştüler, bu çerçevede Seçilmiş Gümülcine Müftüsü olarak Şerif’e yönelik adli kovuşturmaları değerlendirdiler. Görüşmede Şerif ve Habip Oğlu, Danışma Kurulu Başkanı olması dolayısıyla eğitim alanındaki sorunların yanı sıra Batı Trakya Türk toplumunun güncel sorunları da değerlendirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz