Ana sayfa Batı Trakya Haberler BAKAN GAVROGLU İLHAN AHMET’İN TALEBİNİ ‘HAKLI’ BULDU

BAKAN GAVROGLU İLHAN AHMET’İN TALEBİNİ ‘HAKLI’ BULDU

26
0

Milletvekili İlhan AHMET tarafından, ‘Şapçı ve Yassıköy Ortaokulları’nda Eğitimin Sürekliliğinin Güvence Altına Alınması’ talebiyle Eğitim Bakanı’na sunduğu soru önergesine, Eğitim Bakanı Kostas Gavroglu’ndan yanıt geldi. 

Bakan Gavroglu, Milletvekili İlhan AHMET’in “Şapçı ve Yassıköy Ortaokulların’da personel eksikliğinin ve sınıf kapanmalarının önüne geçmek için, bu bölgelerdeki okullarda görev yapan eğitimcilere artı puan uygulaması sürdürülmeli’ yönündeki talebini haklı buldu.

12 Haziran Pazartesi günkü meclis genel kurulunda milletvekilinin soru önergesine sözlü cevap veren bakan, söz konusu okullarda görevli öğretmenler için özel teşvik uygulamasının sürmesi için gerekli düzenlemenin yapılacağını beyan etti.

Konuyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan İlhan AHMET, sürdürülebilir eğitimin desteklenmesi kapsamında dile getirdiği bu talebin kabul görmesinin, özellikle % 80’ni Azınlık mensubu öğrencilerden oluşan söz konusu okullarda eğitimin devamlılığı açısından son derece önemli olduğuna işaret etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here