Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN YILDIRIM VE YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU’NDAN YUNANİSAN’A TAZİYE TELEFONU

BAŞBAKAN YILDIRIM VE YARDIMCISI ÇAVUŞOĞLU’NDAN YUNANİSAN’A TAZİYE TELEFONU

18
0

Başbakan Binali Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a taziye telefonu.

Başbakan Binali Yıldırım ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a taziye telefonu. Yunanistan’ın Attika bölgesinde meydana gelen ve can kaybına yol açan sel felaketi sebebiyle Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ı arayarak taziyelerini iletti.

Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan’ın Attika bölgesinde meydana gelen ve can kaybına yol açan sel felaketi sebebiyle Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ı arayarak taziyelerini iletti. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgide, Başbakan Binali Yıldırım, Yunanistan’ın Attika bölgesinde 15 Kasım 2017 tarihinde meydana gelen ve can kaybına yol açan sel felaketi sebebiyle Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras’ı arayarak taziyelerini iletti. Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin Yunanistan ile bu zor günde dayanışma içinde olduğunu ve yardım sağlamaya da hazır olduğunu kaydetti.

Hakan Çavuşoğlu: “Yaraların sarılması için üzerimize düşen ne varsa her zaman yapmaya hazırız.”

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan’ın Attiki bölgesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle Yunanistan Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan’ın Attiki bölgesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle Yunanistan Başbakan Yardımcısı Yannis Dragasakis’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, telefonla aradığı Yunan mevkidaşı Yannis Dragasakis’ına, “Yaraların sarılması için üzerimize düşen ne varsa her zaman yapmaya hazırız. Bilgi verilirse biz de yardım çalışmalarında üzerimize düşeni yerine getirebiliriz. Komşu olarak her zaman yanınızdayız” dedi. Çavuşoglu’na teşekkür eden Dragasakis, sel felaketine ilişkin son bilgileri de paylaştı. 16 can kaybı olduğunu belirten Dragasakis, yardım önerisini ise Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüşerek ileteceğini kaydetti.

Yunanistan Başbakanı Çipras’a da sosyal medya aracılığıyla geçmiş olsun dileklerini ileten Çavuşoğlu, Twitter hesabından iki ülke bayraklarıyla birlikte hem Türkçe hem Yunanca olarak yaptığı paylaşımda şu ifadeye yer verdi:

“Yunanistan’ın Attiki bölgesinde meydana gelen sel felaketi nedeniyle Yunan halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye olarak tüm imkanlarımızla her türlü yardıma hazırız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz