Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ BATI TRAKYA’YA GELDİ

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ BATI TRAKYA’YA GELDİ

21
0

T.C. Başbakan Yardımcısı sayın Bekir Bozdağ Ramazan Bayramı’nı Batı Trakya’lı Türklerle birlikte geçirmek üzere 3 günlük bir tatil için Batı Trakya’ya geldi. Kendisine bu bayram ziyaretinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Sayın Kemal Yurtnaç, IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren,  AK Parti Milletvekilleri hemşehrilerimiz Mehmet Müezzinoğlu ve Hakan Çavuşoğlu eşlik ediyorlar.

Başbakan Yardımcısı sayın Bekir Bozdağ’ı İpsala Gümrük Kapısı’nda kalabalık bir heyet karşıladı. Karşılayanlar arasında T.C. Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener, Müftüler İbrahim Şerif ve Ahmet Mete, Milletvekilleri Mehmet Müezzinoğlu ve Hakan Çavuşoğlu, İpsala Kaymakamı Mehmet Ali GÜRBÜZ, İpsala Belediye başkanı Mehmet Karagöz bulunuyordu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ bir süre VİP salonunda bekledikten sonra Yunanistan tarafına hareket etti. Bozdağ İpsala Sınır köprüsü üzerinde durarak Türk ve Yunanlı askerleri selamladı. Bozdağ’ın Yunanlı askerlere Yunanca olarak “Kalimera” (İyi Günler) diye selmalaması askerlere güzel bir jest oldu.

Bozdağ ve beraberindeki heyet şu an Gümülcine’de Eski Cami’de Cuma namazı’nı kılıyor. Bozdağ Daha sonra Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim şerifi makamında ziyaret edecek. Daha sonra sırasıyla Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ni ve son olarak Gümülcine Türk Gençler birliği’ne geçerek burada soydaşlarla buluşacak. Bozdağ son olarak bu akşam Sirkelli köyünde iftar yemeğine katılacak ve daha sonra İskeçe’ye geçecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz