Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN SAMARAS “PARMENİON 2014” TATBİKATINI İZLEDİ

BAŞBAKAN SAMARAS “PARMENİON 2014” TATBİKATINI İZLEDİ

17
0

Başbakan Andonis Samaras “PARMENİON 2014” tatbikatını izledi. Tatbikatın son gününde Başbakan Andonis Samaras ve Dimitris Avramopulos olmak üzere, Savunma Bakanı Vekili Fofi Gennimata, Savunma Bakanı Yardımcısı İoannis Lambropulos, Genelkurmay Başkanı Mihail Kostarakos, Deniz Kuvvetleri Komutanı Evaggelos Apostolakis, Hava Kuvvetleri Komutanı Evaggelos Turnas, Kara Kuvvetleri Komutanı Hristos Manolas, Savunma Bakanlığı Özel Sekreteri Andonis İkonomu tatbikatın son aşamasını hep birlikte izlediler.

Dedeağaç (Aleksandrupolis) bölgesi “AETOS” atış ve tatbikat alanında özel olarak düzenlenen bölgede gerçekleştirilen tatbikata Kara, Hava ve Deniz Kuvvetlerine ait silahlı güçler katıldı.

Yunanistan genelinde Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri’nin birlikte gerçekleştirdikleri “PARMENİON 2014” tatbikatında, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nin koordineli bir şekilde savaşa hazırlıkları denetlenip ortak hareket etme kabiliyeti ölçülüyor.

“PARMENİON 2014” tatbikatı Yunanistan’ın en büyük ve geniş kapsamlı askeri tatbikatlarından biri olup koordinasyonu bizzat Yunanistan Genel Kurmayı tarafından gerçekleştiriliyor.

VİDEO İZLE:  http://www.youtube.com/watch?v=XCnaTXQiPR0

VİDEO İZLE: http://www.youtube.com/watch?v=bhFUZwyk31A#t=18 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz