Ana Sayfa Batı Trakya Haberler BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN EŞİ SEMİHA YILDIRIM GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ’NDE ETKİNLİĞE KATILDI

BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’IN EŞİ SEMİHA YILDIRIM GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ’NDE ETKİNLİĞE KATILDI

23
0

Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde etkinlik programına katıldı. Daha öncesinde bayan Semiha Yıldırım Eski Cami’ye giderek ikindi namazını eda etti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde (GTGB) etkinlik programına katıldı. GTGB ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu ile birlikte organize edilen programda GTGB Folklor Ekibi gösteri sunarken, hazırlanan el işleri sergisinde Batı Trakya’ya özgü geleneksel giysiler ve el işleri sergilendi. Batı Trakya Türk Azınlığı’nın geçmişten günümüze kadar kullandığı giysiler genç manken kızlar tarafından sergilendi ve büyük beğeni topladı.

Sergiyi gezen Semiha Yıldırım ve diğer Bakan eşleri, el işlerini ve geleneksel giysileri dikkatle incelediler, Başkonsolosun eşi Hülya Akıncı hanımefendiden yapılan bu el emeği göz nuru çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.   

GTGB’de gerçekleştirilen programa Semiha Yıldırım’ın yanı sıra konuk Bakanların eşleri, Başkonsolos Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı, Muavin Konsolos Derya Ocak, azınlık milletvekilleri eşleri Elvan Mustafa, Belgin Hakkı, Platform Sözcüsü Sibel Osmanoğlu ve kalabalık bir bayan topluluğu katıldı.

VİDEO İZLE: http://www.dailymotion.com/video/x5rambv_basbakan-yildirimin-esi-gumulcine-turk-genclerbirliginde_news

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz