Ana sayfa Batı Trakya Haberler AZINLIKTAN MÜZEVİRCİ ARIYORLAR!

AZINLIKTAN MÜZEVİRCİ ARIYORLAR!

42
0

Batı Trakya’da bunu da gördük, Azınlıktan açıkça müzevirci (laf taşıyan, ispiyoncu) arıyorlar.

Genç nesil bilmez, her şeyi Batı Trakya’da güllük gülistanlık olduğunu zannederler, ama işler hiçte öyle değildi. Eskiden Batı Trakya’da hemen hemen her köyde karakolun müzevircileri vardı. O müzevercilerin köylerde astığı astık, kestiği kestik. Biri evin çatısına çıksa yağmur damlalarının girdiği kiremidi değiştirmeye kalksa hemen karakol gelirdi ve ev sahibini önce karakola götürür bir araba dolusu sopa döşedikten sonra da mahkemeye götürürlerdi. Ünlü karakollardan bir tanesi de Bulatköy karakolu ve Yassıköy karakoluydu. Kara candırmasından tutun da Moskocuk’a kadar hepsi Türklere karşı yaptıkları eziyet ve baskılarla ünlüydüler. Müzevirciler de Karacandırma ve Moskocuk ile arkadaş olduklarından dolayı köyün içinde yürürken koltuk altına iki karpuz sığdırırlardı. Köylerde baskıların başlangıcı müzevircilerdi. Sözde Müslüman ve din kardeşlerimizdi bunlar. Bu müzevirciler birçok soydaşımızın Batı Trakya’yı terketmesinde önemli rol oynamışlardır. Ha bugün günümüzde bunlardan yok mu? Oh oh hem de ne çiçekler var. Hem de çok daha fazlası var adeta birbirileriyle yarışıyorlar. Eski müzevircilerin bugünkü torunları şu an için en büyük “Türkçü” oldular. Hey be heeeeeyyyyy…..  

Şimdi yine Batı Trakya’da son döneme Azınlığı parçalamak isteyenler devreye girdi ve Yunan devletiyle birlikte Azınlığın üzerine topyekün gelmeye başladılar. Bunu da artık açıkça yapmaya başladılar. Bu işi şimdi de Yunan medyası diyebileceğimiz bazı çevreler üstlenmişe benziyor. Biz birbirimizi yerken, “Atı alan Üsküdar’ı geçiyor.”

Evet, Batı Trakya’da Yunan’a çalışacak yeni müzevirciler aranıyor. Telefon numarası da mevcut. Yetmedi, elektronik posta adresi de var, Viber var, WhatsApp var, var oğlu var, seç seç al vatandaş!

Batı Trakya Türk Azınlığı başta olmak üzere Anavatan Türkiye karşıtlığıyla tanınan bilinen, Türkiye’ye karşı olan PKK ve benzeri terör örgütlerini açıkça destekleyen, Gümülcine’de faaliyetlerine devam eden ve Azınlıkla ilgili haberleri Yunanistan geneline abonelik sistemi ile aktaran “Tourkika Nea” haber portalı yöneticileri Batı Trakya Türk Azınlığı’nın içinden müzevirci arıyor.

Sitelerinde yayınladıkları duyuruda cep telefonu dahi vererek açıktan açığa belirtildiği üzere, “Özellikle Müslüman veya Hristiyan hemşehrilerimizi davet ediyoruz, vatanımızın içinde bizi tehdit eden Ankara’nın ajanlarına tahammül edemeyenler,  bizimle irtibata geçiniz. Daima kimliğiniz güzlü tutulacaktır.” Garanti de veriyorlar.

Ne günlere kaldık yaaaa…….

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ !

Το tourkikanea.gr στηρίζεται πια και στην διαδραστικότητα και την επικοινωνία με όλους τους αναγνώστες που μπορούν πλέον καθημερινά να επικοινωνούν, να σχολιάζουν, να καταγγέλλουν ή να στέλνουν φωτογραφίες και βίντεο που σχετίζονται με το περιεχόμενο της ιστοσελίδας μας.

Καλούμε ιδιαίτερα τους μουσουλμάνους ή χριστιανούς συμπολίτες μας που δεν ανέχονται τον κάθε πράκτορα ή υποπράκτορα της  Άγκυρας να απειλεί μέσα στην πατρίδα μας όσους δεν εξυπηρετούν τους σκοπούς της Άγκυρας,  να μας ενημερώνουν για οποιαδήποτε τέτοια δράση.

Και πάντα τηρούμε εχεμύθεια. 

Αν θέλετε να στείλετε κάποια φωτογραφία ή βίντεο για να δημοσιευθεί στο tourkikanea.gr,  αποθήκευσε στο κινητό σου τηλέφωνο αυτόν τον αριθμό 6972317662  και στείλετε μας ότι επιθυμείτε μέσω Viber (χωρίς χρέωση), ή μέσω WhatsApp (χωρίς χρέωση) .

Μπορείς να στείλετε  φωτογραφίες ή βίντεο και μέσω Facebook στην σελίδα https://www.facebook.com/tourkikanea/ και με email: tourkikanea@gmail.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here