Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AZINLIK ÇİFTÇİSİ GÜMÜLCİNE’DE YİNE YOLLARA DÖKÜLDÜ, MİLLETVEKİLLERİNE TEPKİLERİNİ KOYDU!

AZINLIK ÇİFTÇİSİ GÜMÜLCİNE’DE YİNE YOLLARA DÖKÜLDÜ, MİLLETVEKİLLERİNE TEPKİLERİNİ KOYDU!

14
0

Binlerce Azınlık çiftçisi bugün Gümülcine’de yine sokaklara döküldü ve tek vücut olarak Bölge Genel Sekreterliği önünde toplandı. Yaklaşık 2.000 kişinin katıldığı yürüyüş DMTBG Sekreterliği önünden başladı ve Gümülcine şehir Meydanı’ndan geçerek eski adıyla ATE BANK şimdiki adıyla PIREUS BANK’ın önünde son buldu.

Bu defasında Bölge genel Sekreteri Aris Yannakidis ortaya çıktı ve yine Azınlık insanının arasına girerek el sıkmaya başladı. Ancak insanlardan gerekli ilgili göremeyince de yürüyüş başlar başlamaz fotograf karesi için ön sırada yer aldı ve ardından da yürüyüşe katılmadan makamına çıktı.

YANNAKİDİS ORTAYA ÇIKTI VE EL SIKMAYA BAŞLADI

Yürüyüşe katılan binlerce Azınlık çiftçisi siyasilere yönelik tepkilerini koymaktan da geri kalmadı. Bölge Genel Sektererliği önünde toplanan kalabalık, Azınlık Milletvekillerine ve özellikle de yürüyüşe katılmayan Ahmet Hacıosman’a tepkiliydi. Kalabalık, “Rodop PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman nerede, neden gizleniyor, köylere oy istemeye gelecek yine ama” diyerek tepkilerini dile getirdiler. Yürüyüşün son anlarında SYRİZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek de PİREUS BANK önüne gelindiğinde yürüyüşe dahil oldu.

Burada Milletvekillerinden Ayhan Karayusuf ardından da Hüseyin Zeybek kısa süreliğine söz alarak halka hitaben birer destek konuşması gerçekleştirdiler. Ancak halk Milletvekillerinin konuştukları sırada müdahale ederek kendilerinin yardımcı olmadıklarını söylediler. Milletvekili Hüseyin Zeybek, Milletvekili Ahmet Hacıosman’ı savunmaya kalkınca da kısa süreli sözlü de olsa karşılıklı tartışma yaşandığı görüldü.

Milletvekillerinin konuşma videosu: http://www.dailymotion.com/video/x1bvh85_tutunculer-4_news  

Çiftçilerin bu var olma mücadelesinde kendilerine bu yürüyüşte Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi Başkanı Esat Hüseyin’in yanısıra, SYRİZA Rodop Milletvekili Ayhan Karayusuf, Sabık Milletvekilleri İlhan Ahmet, Mustafa Mustafa, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Ahmet Arif, DMTBG Sekreteri Yardımcısı Ercan Hüseyin, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Gümülcine, Yassıköy, ve Kozlukebir Belediyesi’nden Meclis üyelerinden bazıları yürüyüşe katılarak destek verdiler.

Yürüyüş 12 Şubat 2014 Çarşamba günü Azınlık çiftçisinin büyük katılımıyla gerçekleşti ve olaysız bir şekilde son buldu.

“BİZİM MİLLETVEKİLLERİMİZ NEREDE” diye haykırdılar.

 

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bv5xz_tutunculer-1_news

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bvasg_tutunculer-2_news

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bvea3_tutunculer-3_news

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bvqko_tutunculer-5_news

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bvx1g_tutunculer-6_news

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bwdl5_tutunculer-7_news

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bwm0b_tutunculer-8_news

Video İzle: http://www.dailymotion.com/video/x1bwpa9_tutunculer-9_news

 

 

Fotograf ve videoların devamı birazdan.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz