Ana Sayfa Yunanistan Haber Avusturyalıların Aracını Gözlerinde Çok Büyüttüler!

Avusturyalıların Aracını Gözlerinde Çok Büyüttüler!

6
0

Meriç Sınırı’na gelen Avusturyalıların zırhlı aracını gözlerinde devleştirdiler.

Yunan yerel basını Avusturyalıların zırhlı aracını öve öve yere göğe sığdıramıyor. Meriç Sınırı’nda devriye görevine başladığı andan itibaren Yunan basını bu araç hakkında “zırhlı dev” tanımlamasını kullanırken, mültecilerle mücadeleye büyük katkı sağlayacağı yorumlarını yapıyor. Yunan basını deyim yerindeyse adeta bayram yapıyor, küçük çocuk gibi seviniyor.

 

Öte yandan Atina basını ise Pire Limanı’nda bir köşede terk edilmiş vaziyette bekleyen 8 adet MRAP Τyphoon GSS-300 zırhlı araçları Yunanistan’ın Meriç bölgesinde neden kullanmadığını yazıyor.

Hatırlanacağı üzere, bu 8 adet MRAP Τyphoon GSS-300 zırhlı araçlar, 14 Mayıs 2015 yılında girit adasının güneyinde Yunanistan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kuru yük gemisi (Μ/V “Tychy) ambarında tespit edilmiş ve Pire Limanına getirilmişti. Gemi İtalya’nın “La Spezia”  limanından hareket etmiş Türkiye’nin Derince limanı üzerinden Libya’nın “Κhalid” limanına gidiyordu ancak Yunanistan bu 8 araca el koymuştu. Yunan basını şimdi bu araçların Meriç sınırında kullanılmasını ileri sürüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz