Ana Sayfa Batı Trakya Haberler Avramopoulos: “Ülkenin bütün konsolosluklarına Schengen ile problemi olmayan kişilere 48 saat içerisinde...

Avramopoulos: “Ülkenin bütün konsolosluklarına Schengen ile problemi olmayan kişilere 48 saat içerisinde vize verilmesi talimatı iletildi.”

9
0

Dışişleri Bakanı Dimitris Avramopoulos, daha fazla yabancı turist çekebilmek için Schengen vizesi başvurularını 48 saatte sonuçlandırma talimatı verdi.

 

Ülkenin ‘ağır sanayisi’ turizm sektöründen daha fazla gelir elde etmek için konsolosluklardan Schengen vizesi başvurularını 48 saatte sonuçlandırmalarını istedi. Yunanistan’a tatil için gelen turist sayısında kayda değer artış olduğu açıklanırken, Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni, sektörü canlı tutmak için çabalarını sürdürüyor.

Bugün Dışişleri Bakanı Avramopoulos ile Yunan turizminin güçlendirilmesi için kapsamlı bir toplantıya katılan Kefaloyanni, seçimlerden sonra Haziran ayında yurtdışından gelen turist sayısında umut verici bir artış yaşandığını söyledi. Yeni hükümetin istikrar mesajı vermesinin bunda etkili olduğunu vurgulayan turizm bakanı, eski yıllardaki açığı kapatmak için çalıştıklarını vurguladı.

 

Dışişleri Bakanı Avramopulos da bakanlığın turizmin güçlendirilmesi için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi. Avramopulos, şöyle konuştu:

“Ülkenin bütün konsolosluklarına Schengen ile problemi olmayan kişilere 48 saat içerisinde vize verilmesi talimatı iletildi.” Bakan, Turizm Bakanlığı ile çıkacak sorunların giderilmesi için devamlı koordinasyon halinde çalışacaklarını da kaydetti.

Turizm sezonunu kaçırmak istemeyen işletmeler, otel ve yemek fiyatlarında yüzde 30’dan fazla indirim uyguluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz