Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ATİNA’DA YAPILAN BAŞKA, BATI TRAKYA’DA YAZILAN ÇİZİLEN VE HESAP BAŞKA!

ATİNA’DA YAPILAN BAŞKA, BATI TRAKYA’DA YAZILAN ÇİZİLEN VE HESAP BAŞKA!

18
0

Önce buradan başlayarak yanlışı düzeltelim, Sibel Mustafaoğlu seçilmedi, atandı!

BİRLİK Gazetesi olarak, ülkemiz Yunanistan’da yaşanan tüm gelişmeleri ister Batı Trakya’da isterse Atina veya Yunanistan genelinde olsun, olayları yakından takip ediyor, herhangi bir sebeple yapılan haberin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını yaptığımız araştırmayla da siz Batı Trakya’daki Azınlık insanına, basın meslek ilkelerine mümkün olduğunca uygun olarak doğruyu aktarmaya çalışıyoruz.

Şu an bir haberle ilgili yapılan yanlışı görüyoruz. İster istemez artık Azınlıkla ilgili her yaşananın, yazılanın çizilenin altında bir “bit yeniği” aramaya başladık.

Ama aksilik işte, araştırdıkça da gerçekler ortaya çıkıyor, aynen bu defasında da olduğu gibi. Burada yanlış basında mı? Haberin Batı Trakya’da bu şekilde yansımasını isteyen siyasi çevrelerde mi? Asıl önemli olan da burası.

Azınlık basınının bütçesi Atina’ya gidecek kadar yeterli değil. (Bazıları hariç.) Dolayısıyla da Atina’da bu veya bunun gibi toplantılara katılan siyasilerin, Batı Trakya’ya döndükten sonra gazetelerin bürolarına giderek verdiği bilgilerle haberler yapılıyor. Bu haberde de Sibel Mustafaoğlu’nun seçilmesinden bahsediliyor, oysa bizim bildiğimiz doğru Sibel Mustafaoğlu Merkez Yürütme Kurulu’na başkan Fofi Gennimata tarafından diğerlerinde olduğu gibi atandı. Bu haberdeki yanlışın düzeltilmesi için de Sibel Mustafaoğlu medya kuruluşuna doğru bilgi vermesi gerekiyor. Yani doğruları aktarması gerekiyor ki Azınlık insanı da doğruyu okusun ve bilsin. Çünkü burada bir yanlış var, yanıltmaca var.

Gelelim Atina’da gerçekleştirilen gerçek çalışmaya ve Batı Trakya’da yapılan gerçekleri yansıtmayan yanlış habere.

Haberin başlığı;

“Sibel Mustafaoğlu, Değişim Hareketi’nin Merkez Yürütme Kurulu’na seçildi”

Önce başlıktan başlayalım, asla gerçeği yansıtmıyor. Bir defa Atina’da yapılan toplantıda seçim yapılmadı ki Sibel Mustafaoğlu seçilsin. Dolayısıyla da Sibel Mustafaoğlu seçilmedi, ATANDI!!! Halkımız da gerçekleri aynen bilmesi lazım.

Biz doğruyu biliyoruz, çünkü 7-24 işimiz gereği (uçanı kaçanı) takip ediyoruz. BİRLİK Gazetesi olarak bizim araştırmamız ve yaptığımız habere göre Atina’da yapılan şudur;

Genimata, Merkez Yürütme Kurulu’nu oluşturan 400 kişinin atamasını gerçekleştirdi.

“Atina’da 3 Nisan 2018 Salı günü yapılan toplantıda, Değişim Hareketi Partisi (Kinima Alagis), Başkanı Fofi Genimata, partisinin Merkez Yürütme Kurulu’nu oluşturan 400 kişinin atamasını gerçekleştirdi.

Atananların arasında Rodop ilinden Sibel Mustafa da var. Ancak Sibel Mustafaoğlu’nun tek Türk olarak seçilme algısının yaratılması yalan ve yanlış. Dolayısıyla sadece bölgeden Sibel, Petalotis ve Nikolaidis haberi yanlış. Seçildi kelimesi de yanlış.

Kaldı ki, Merkez Yürütme Kurulu’nda Milletvekilleri, Parlamentodaki grupların müdürleri ve Avrupa Parlamentosu Milletvekilleri de eşit üye olarak sayılıyor ve hepsinin oy hakkı bulunuyor.

Bu yöntem Yunanistan’da ilk defa uygulandı ve dolayısıyla da dikkat çekti. Oysa partilerin Merkez Yürütme Kurulu’nu oluşturan kişiler tüm siyasi partilerde, Avrupa dahi seçimle göreve geliyor.

Tüm Yunanistan’da Yunan basını haberi aşağıda okuyacağınız şekilde verdi. Yani partinin Merkezi Harilau Trikupi açıklamayı bu şekilde yaptı. Ama her nedense gerçek Batı Trakya’da başka şekilde aktarıldı.

Αυτοί είναι οι 400 διορισμένοι στην νέα Κεντρική Επιτροπή του Κινήματος Αλλαγής. (ATANMIŞ diyor SEÇİLMİŞ demiyor)

Δείτε αναλυτικά τα ονόματα των στελεχών όλων των πολιτικών δυνάμεων

Τη σύνθεση της Κεντρικής Πολιτικής Επιτροπής (ΚΠΕ), που σύμφωνα με απόφαση του 1ου Ιδρυτικού Συνεδρίου, συγκροτείται με συνθετική, αναλογική και αντιπροσωπευτική εκπροσώπηση όλων των πολιτικών δυνάμεων που συμμετέχουν στο Κίνημα Αλλαγής, ανακοίνωσαν από τη Χαριλάου Τρικούπη.

Στην Κεντρική Πολιτική Επιτροπή συμμετέχουν εκπρόσωποι των κοινωνικών και παραγωγικών φορέων (ΓΣΣΕ, ΑΔΕΔΥ, ΕΒΕ, Τουρισμού, Μικρομεσαίας Επιχειρηματικότητας, Πρωτογενούς Τομέα, Ο.Κ.Ε), της Αυτοδιοίκησης, των ΑΜΕΑ, των Μεταναστών, της Ομογένειας, σημαντικός αριθμός στελεχών της νέας γενιάς, προσωπικότητες του ευρύτερου προοδευτικού χώρου από την επιστημονική και ακαδημαϊκή κοινότητα.

Στην Κ.Π.Ε συμμετέχουν ως ισότιμα μέλη με δικαίωμα ψήφου, οι βουλευτές και οι Διευθυντές των Κοινοβουλευτικών Ομάδων και οι ευρωβουλευτές.

Yunan gazeteci Dimitris Hondros da Yunanistan’da ilk defa bir partinin Merkez Yürütme Kurulu’nu oluşturacak olanların seçimle değil de atama usulü ile yapılmasından şaşkın bir vaziyette yazısını kaleme almış.

Dimitris Hondros’un kaleme aldığı yazıdan gerçek anlamda Atina’da nasıl bir toplantı yapıldığını açıkça belirten bir bölümünü aldık. Seçim değil, ATAMA!!!

Δημήτρης Χόνδρος

3 Απριλίου 2018, 00:38

Στην Ευρώπη τα κόμματα με 400 άτομα κάνουν συνέδριο. Στο Κίνημα Αλλαγής 400 άτομα θα έχει η Κεντρική Επιτροπή. Που δεν εξελέγη, από το συνέδριο για να αποτραπούν τα παζάρια. Αλλά ανακοινώνεται 15 μέρες μετά το συνέδριο γιατί δεν έβγαιναν τα ….παζάρια.

Αναμφίβολα, το εγχείρημα είναι πρωτόγνωρο. Είναι και δύσκολο. Αλλά ακόμα και η υπερεθνική ΕΕ έχει ένα, άμεσα από τους πολίτες, εκλεγμένο όργανο, το Ευρωκοινοβούλιο. Το Κίνημα Αλλαγής δεν έχει ούτε ένα. Και αυτό για ένα και μοναδικό λογο. Οι 212 χιλιάδες «συνιδρυτές» μετά την ετυμηγορία της κάλπης, που σε κάποιους δεν άρεσε, έγιναν «μηχανισμός του ΠαΣοΚ», εξοβελίστηκαν από τις διαδικασίες και τη θέση τους την πήραν τα μαγειρεία.

Αλλά το ουσιαστικό πρόβλημα με τα όργανα δεν είναι ότι είναι διορισμένα αλλά ότι η ανάγκη τήρησης των ισορροπιών, τα κάνει πολυπληθή, άρα βραδυκίνητα και αμφιλεγόμενης πολιτικής αποτελεσματικότητας.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz