Ana sayfa Batı Trakya Haberler ATİNA’DA 29 EKİM RESEPSİYONU

ATİNA’DA 29 EKİM RESEPSİYONU

16
0

Atina’da düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu’na Bakan, yerli ve yabancı diplomatlar, sanatçılar, iş adamları ve İstanbul kökenli Rum’un yer aldığı çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yıldönümü, Yunanistan’ın başkenti Atina’daki tarihi Büyük Britanya otelinde verilen resepsiyonla kutlandı. Yoğun katılımın dikkat çektiği gecede Yunan hükümetinden Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos, Denizcilik Bakanı ve eski Dışişleri Bakanı ve Yeni Demokrasi milletvekili Dora Bakoyanni’nin de aralarında bulunduğu siyasiler, diplomatlar, büyükelçiler, işadamları ve sanat dünyasından tanınmış isimler katıldı. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlık milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Ahmet Hacıosman da kutlamalara iştirak etti.

Ev sahipliğini Türkiye’nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras yaparken, davetliler Türk yemek ve tatlılarının tadına bakma fırsatı buldu. Davetliler ile yakından ilgilenen Büyükelçi Uras, Bakanlar ve diğer konuklarla sohbet etme fırsatı buldu.

Resepsiyonda Türkiye’de restorasyonu tamamlanmış ya da devam eden kilise fotoğraflarının yer aldığı bir de fotoğraf sergisi açıldı.

 

 Foto: Yüksel Peçenek

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here