Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ATİNA YANGIN FELAKETİNDEN SONRA SELE TESLİM OLDU

ATİNA YANGIN FELAKETİNDEN SONRA SELE TESLİM OLDU

24
0

Yunanistan 84 kişinin can verdiği yangın faciasının ardından şimdi de sel sularına teslim oldu. Ev ve arabaların sular altında kaldığı bölge havadan görüntülendi.

Özellikle Perşembe günü öğleden sonra Marusi, Pendeli, Melissia, Vrilissia ve Kifisia bölgelerinde birden bire bastıran sağanak yağış ve dolu, yolları birden bire ırmağa çevirdi.

Kuzey Atina Vali Yardımcısı Yiorgos Karameros yaptığı açıklamada, “Ölen biri olmazsa mucize eseridir” dedi.

Bölgedeki merkezi yollar trafiğe kapatıldı, sayısız araç su altında kaldı. Atina-Lamia karayolunda şimdiye kadar büyük zorluklar kaydediliyor.

İlgililer yağmur dinene kadar halkın bu bölgelerde sokağa çıkmamalarını, özellikle yayaların çok dikkatli olmalarını istedi.

YANGIN FELAKETİ TÜM DÜNYAYI SARSMIŞTI

Yunanistan’da yangın felaketinden sonra binlerce ev ve araç kül olmuş ve can kayıpları tüm dünyayı derinden sarsmıştı. Mati’deki ormanlık arazinin yanmaya başlamasıyla Rafina-Atina arasındaki yol kapandı.

Sıkışıp kalan insanların tek çaresi denize doğru gitmekti. Bunu başaranlar oldu ancak pek çok kişi dumandan boğularak yaşamını yitirdi. Yunanistan’ın başına gelen felaketler bununla sınırlı kalmadı.

ŞİMDİ DE SEL VURDU

Yunanistan yangın felaketiyle yıkılırken bir kötü haber de Atina yakınlarından geldi. Atina’nın kuzey doğusu Marousi sele teslim oldu. Bölgede başlayan ve uzun süre devam eden sağanak yağışlar, sele dönüştü ve Marousi’yi afet bölgesine çevirdi. Özellikle Vrilissia bölgesinde 140’tan fazla baskın çağrısına yetkililer müdahale etmeye çalışıyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz