Ana sayfa Batı Trakya Haberler APOSTOLAKİS: “TÜRKİYE İLE SÜREKLİ ÇATIŞMA HALİNDE OLMAK İÇİN HİÇBİR SEBEP YOK”

APOSTOLAKİS: “TÜRKİYE İLE SÜREKLİ ÇATIŞMA HALİNDE OLMAK İÇİN HİÇBİR SEBEP YOK”

16
0

Yunanistan Savunma Bakanı Apostolakis, “Türkiye ile sürekli olarak çatışma içinde olmak ve kontrolsüz gelişmelere yol açan bir kaza riskini almak için hiçbir sebep yoktur” açıklamasında bulundu.

Türkiye’ye karşı sert ve olumsuz tavırlarıyla bilinen eski Savunma Bakanı Kammenos’un aksine, yeni Savunma Bakanı Apostolakis göreve geldiği günden beri Türkiye’ye karşı sergilediği ılımlı tavırları ve açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Girit adası Hanya şehrinde bir askeri törene katılan Apostolakis burada Türkiye ile ilgili kendisine yöneltilen soruya, “Türkiye ile sürekli olarak çatışma içinde olmak ve kontrolsüz gelişmelere yol açabilecek bir kaza riskini almak için hiçbir sebep yoktur” açıklamasında bulundu.

Apostolakis özetle şunları dile getirdi.

“Yunan-Türk ilişkilerinin her zaman bir konusu var, her zaman yukarıya ve aşağıya doğru hareket ediyoruz. Bu kez, Başbakanın ziyaretinden sonra, Ege’deki gerilimi her iki ülkenin de yararına yönelik azaltmak amacıyla bir kez daha bir iletişim kanalını birleştirebileceğimizi gördük. Türkiye ile sürekli olarak çatışma içinde olmak ve kontrolsüz gelişmelere yol açabilecek bir kaza riskini almak için hiçbir sebep yoktur.

Gelecek hafta kendisini tanıdığım Türk mevkidaşımla buluşacağım, Ege’de yaşanabilecek gerginlikler ve tehlikeli hareketleri azaltmamızı başarmak için işi bir uçtan tutacağız.”  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here