Ana Sayfa Batı Trakya Haberler APOLLON KALAMARİAS TAKIMI O FORMAYLA SAHAYA İNMEDİ

APOLLON KALAMARİAS TAKIMI O FORMAYLA SAHAYA İNMEDİ

27
0

Selanik Futbol takımlarından Apollon Kalamarias sözde “Pontus Soykırımı” futbol formasıyla sahaya inmedi, ancak taraftarlar saha kenarına sözde “Soykırım”ı anımsatan bez panoyu astılar.

Yunanistan kupasında Eginiakos futbol takımı ile karşılaşmak üzere sahaya inen Selanik Futbol takımlarından Apollon Kalamarias sözde “Pontus Soykırımı” futbol formasıyla sahaya inmedi. Böylece hakem maçı normal olarak oynattı. Yunanistan Futbol Federasyonu Kalamaria takımı da kendilerine gönderdiği bir resmi yazıyla uyarmıştı.

Oysa Gümülcine’de geçtiğimiz hafta üzerinde ırkçılık, kin ve nefret çağrıştıran o formayla sahaya inen ve Yunanistan Futbol Federasyonu tarafından yazılı uyarı gelmesine aldırış etmeyen PAE Pontion Thriloriu amatör futbol takımının maçı hakem tarafından söz konusu forma yüzünden tatil edilmişti. 

Apollon Kalamarias aynı hataya düşmedi

1914-1922 yılları arasında Yunanistan’a göç eden Karadeniz Rumları tarafından kurulan, geçtiğimiz yıllarda Yunanistan 1.Ligi’nde mücadele etmiş olan ve şimdilerde 3.Lig’de mücadele eden Selanik takımlarından Apollon Kalamarias aynı hataya düşmedi, üzerinde ırkçılık, kin ve nefret çağrıştıran formayı giymedi, ancak taraftarlar stadın demir parmaklıklarına sözde “Soykırım”ı anımsatan pano asmaktan da geri kalmadılar. Dolayısıyla da futbol maçı normal olarak oynandı. Maçı Kalamaria takımı deplasmanda 1-0 kazandı ve ikinci tura geçti.

Yunan basını da bu olaya geniş yer verdi.  

Νίκη στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς για τον Απόλλωνα Πόντου στο Αιγίνιο για την πρώτη αγωνιστική του κυπέλλου Ελλάδος με 1-0.

Το χαρακτηριστικό της ημέρας όμως ήτανε άλλο!

Ως γνωστόν, τις προηγούμενες ημέρες η ΕΠΟ απαγόρευσε στον Απόλλωνα Πόντου να χρησιμοποιήσει τη φανέλα που σχεδίαζε, διότι περιείχε πολιτικό μήνυμα για την γενοκτονία των Ποντίων. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz