Ana Sayfa Avrupa ve Balkanlar ŞAPÇI VERGi DAiRESi HiZMET VERMEYE DEVAM EDECEK

ŞAPÇI VERGi DAiRESi HiZMET VERMEYE DEVAM EDECEK

10
0

Şapçı-Maronya Belediye Başkanı İlias İoannakis’in Atina’ya yaptığı iki günlük ziyaretin Şapçı bölgesi için olumlu kararlarla tamamlandığı belirtildi.

Atina’da ilgili Bakanlıklar ile temasa geçen ve temasları sonrasında İçişleri Bakanı ve Rodop Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Evripidis Stilyanidis ile bir iş toplantısı yapan Şapçı-Maronya Belediye Başkanı İlias İoannakis’in Şapçı’daki Vergi Dairesi’nin çalışmaya devam etmesini sağladığı belirtiliyor.

Maliye Bakanlığı yönetimiyle yapılan toplantıdan sonra Şapçı Vergi Dairesi’nin Kozlukebir (Arriana), Sirkeli (Filira), Şapçı ve Maronya bölgelerindeki halka hizmet vermeye devam etmesine karar verildiği ifade edildi.

Görüşmelerde ayrıca vergi dairesinin bulunduğu binayı yerel yönetimin de kullanmasına izin verilmesi konusu da görüşülürken, Şapçı-Maronya Belediyesi yönetiminin Şapçı Vergi Dairesi’nin bulunduğu binayı vatandaşa hizmet sunan çok yönlü merkezi hizmet binasına dönüştürmeyi hedeflediği kaydediliyor.

Hatırlanacağı üzere Şapçı halkı, Şapçı Vergi Dairesi’nin kapatılmasını protesto amacıyla 26 Eylül 2012 tarihinde yerel yöneticiler eşliğinde Şapçı-Dedeağaç karayolunu bir süre trafiğe kapatmıştı. Eyleme, Şapçı Maronya Belediye Başkanı İlias İoannakis, Kozlukebir Belediye Başkanı İbrahim Şerif, her iki belediye meclis üyelerinin yanısıra çok sayıda bölge halkı katılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz