Ana sayfa Batı Trakya Haberler ŞAPÇI SAĞLIK OCAĞI AMBULANS VE PERSONEL BEKLİYOR, SAĞLIK BAKANLIĞI CEVAP VERMİYOR!!

ŞAPÇI SAĞLIK OCAĞI AMBULANS VE PERSONEL BEKLİYOR, SAĞLIK BAKANLIĞI CEVAP VERMİYOR!!

23
0

İlhan AHMET, Şapçı Sağlık Ocağı’nın ambulans, personel ve  techizat ihtiyacını bir kez daha dile getirdi

Rodop Milletvekili İlhan AHMET, Şapçı Sağlık Ocağı’nın acilen giderilmeyi bekleyen tıbbi personel ve araç gereç itiyacını Sağlık Bakanı’nın dikkatine sundu. Son yıllarda ambulansı dahi bulunmayan ve temel sağlık hizmetleri ile acil müdahalelere dahi karşılık veremez hale gelen sağlık ocağının ihtiyaçlarının giderilmesini talep eden milletvekili, Şapçı’ya Ulusal Acil Yardım Merkezi (EKAB) üssünün de konuşlandırılmasını istedi.

“Hizmet veremez hale getirilen Şapçı Sağlık Ocağı’nın işlevsizleştirilmesine Maronya-Şapçı Belediyesi’nden kınama”   

Sağlık Bakanına hitaben yatırdığı yeni soru önergesinde İlhan AHMET, konuyla ilgili bakana bundan bir yıl önce sunduğu soru önergesini de hatırlatarak, “Bundan bir yıl önce, size sunduğum soru önergesinde bunları yine dile getirmiş ilâveten Doğu Rodop bölgesinin birinci derece sağlık ihtiyacını karşılamaya çalışan Şapçı Sağlık Ocağı’nın personel ve diğer acil ihtiyaçlarının karşılanmamasının ve merkezdeki gerekli iyileştirmelerin yapılmamasının kabul edilemez olduğunu oybirliğiyle kınıyan Maronya – Şapçı Belediye Meclisi’nin kararını da dikkatinize sunmuştum. Fakat bu soru önergesine bugüne kadar sizinden hiçbir cevap alamadık” dedi.

“Şapçı Sağlık Ocağı’ndaki ambulans ve personelin başka merkezlere gönderilmesine son verilmeli”

Yeni soru önergesinde milletvekili, resmi olarak Şapçı Sağlık Ocağı’nda görevli olarak kaydı bulunan sağlık personelinin çoğunluğunun, Gümülcine Devlet Hastanesi’nde görevlendirilmesinden dolayı sağlık ocağının personelsiz kaldığına dikkati çekti.

Şapçı Sağlık Ocağı’nın hizmet veremez hale gelmesine neden olan görevli personelin geçici görevlendirme ile farklı birimlere kaydırılmasına derhal son verilmesini, eksik personelin yerine de gerekli personel ikmalinin yapılmasını  talep eden Milletvekili İlhan AHMET, Gümülcine Hastanesi’ne verilen ambulansın da yeniden Şapçı’ya yönlendirilmesini istedi.

Rodop Milletvekili İlhan AHMET, Maronya – Şapçı Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi ve desteklenmesi için Sağlık Bakanı’nı bir kez daha göreve çağırdı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here