Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ŞAPÇI BÖLGESİNDEN 100 KİŞİLİK EKİP HALKİDİKİ “ΗΕLLAS GOLD” TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ VE...

ŞAPÇI BÖLGESİNDEN 100 KİŞİLİK EKİP HALKİDİKİ “ΗΕLLAS GOLD” TESİSLERİNİ ZİYARET ETTİ VE ÇALIŞMALARI YAKINDAN İZLEDİ

8
0

Şapçı bölgesinden 100 kişilik bir ekip Halkidiki de bulunan «Hellas Gold” şirketinin maden ocağını ziyaret etti ve etraf köylerde madencilikle birlikte Turizmin yan yana olduğu çalışmaları yakından izleme fırsatı buldular.

Kostas Georgantzis ve genel müdür Georgios Theodorakopoulos, madencilik faaliyetinin projelerini nasıl başladığını, ayrıntılı bir şekilde Sapçı‘dan giden ziyaretçilere anlattılar ve bu faaliyetlerin 1976 yılında başladığını söylediler.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta yine Şapçı bölgesinden bir ekip İzmir’de Efem Çukur köyünde faliyetlerini sürdüren maden ocağını ziyaret etmiş ve oradaki çalışmaları da yakından izlemişlerdi.

Son döneme özellikle Şapçı bölgesinden maden ocaklarına yönelik bu tür ziyaretlerin artması, ziyaretçilerin bölgede açılmak istenen altın maden ocağı ile ilgili gerçekleri yerinde ilk ağızdan duymak ve kendi gözleriyle izlemek amaçlı yapıldığı belirtiliyor. 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz