Ana Sayfa Batı Trakya Haber Ankara, Konya, Eşkişehir’den Öğrenciler Yola Çıktı

Ankara, Konya, Eşkişehir’den Öğrenciler Yola Çıktı

0
0

Batı Trakyalı öğrenciler akın akın Batı Trakya’ya dönüyor.

Batı Trakyalı öğrencilerin Türkiye’den Batı Trakya’ya dönüşleri aralıksız devam ediyor. Konya, Ankara ve Eskişehir Batı Trakya Öğrenci Birlikleri tarafından yapılan organizasyonla bu gece Ankara, Eskişehir ve Konya’dan Üniversite öğrencileri otobüsle yola çıktı. Yarın da İstanbul’dan bir öğrenci grubunun yola çıkması planlanıyor.

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) yetkilileri tarafından ilgili Valiliklerden alınan özel izinlerle gerekli çalışmalar yapılmış, tüm sağlık kontrolleri uygulasının ardından, Koronavirüs nedeniyle seyahat kuralları kapsamında otobüslerde alınan önlemler polis tarafından denetlendikten sonra otobüsün hareketine izin verildi.

Son olarak, BİRLİK Gazetesi’nin Edirne Batı Trakya Öğrenci Birliği yetkilileri tarafından edindiği bilgiler doğrultusunda, büyük ihtimalle 3 Nisan 2020 tarihinde Edirne’den son otobüs veya otobüslerin kalkacağı söyleniyor. Batı Trakya’ya dönmek isteyenlerin bir an önce Edirne Batı Trakya Öğrenci Birliği’ne müracat etmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz