Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ANASTASİADİS AKINCI İLE GÖRÜŞMESİNİ İPTAL ETTİ, DÖNÜYOR!

ANASTASİADİS AKINCI İLE GÖRÜŞMESİNİ İPTAL ETTİ, DÖNÜYOR!

20
0

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Dünya İnsani Zirvesi’ne katılmak için gittiği İstanbul’dan, önceden planlandığı gibi yarın değil bugün ayrılacağı bildirildi. Görüşmeleri iptal etti, dönüyor!

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Dünya İnsani Zirvesi’ne katılmak için gittiği İstanbul’dan, önceden planlandığı gibi yarın değil bugün ayrılacağı bildirildi.

Bu arada Anastasiadis’in, önümüzdeki perşembe günü, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile yapacağı görüşmeyi de iptal ettiği haber verildi.

Rum haber kaynakları, BM’nin organizatörlüğü ve Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi için İstanbul’da bulunan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın dün aniden İstanbul’a gitmesinin ardından, planlandığı gibi yarın değil, bugün İstanbul’dan ayrılacağını haber verdi.

Habere göre Rum Hükümeti Sözcüsü Nikos Hristodulidis, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide tarafından, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zirveye katılanlar onuruna verdiği yemeğe, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın katılacağı konusunda bilgilendirilmesinin ardından, dün akşam yemeğe katılmamaya karar verdiğini söyledi.

Habere göre, Anastasiadis’in bu gelişmelerin ardından, önümüzdeki perşembe günü Eide ile yapacağı görüşmeyi iptal ettiğini dile getiren Hristodulidis, cuma günü yapılacak olan liderler görüşmesi konusunda da ortada bazı endişeler olduğunu sözlerine ekledi.

Haberde Anastasiadis’in İstanbul’daki temasları çerçevesinde bugün önce Finlandiya, ardından da Lübnan başbakanları ile ikili temaslarda bulunduğu, öğle üzeri de Fener Rum Patriği Bartholomoes ile görüşmek için Fener Rum Patrikhanesine gitmesinin beklendiği ifade edildi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz