Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AMERİKALI DİPLOMATLAR DEB PARTİSİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

AMERİKALI DİPLOMATLAR DEB PARTİSİ YÖNETİCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

16
0

Amerikalı diplomatlar Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi yöneticileriyle biraraya geldi.

Amerika Birleşik Devletleri Atina Büyükelçiliği Siyasi Büro Sorumlusu Rafael DİAZ ve beraberindeki heyet, Gümülcine’de DEB Partisi yöneticileriyle biraraya geldi. 31 Mart Salı akşamı Gümülcine’de gerçekleşen görüşmede Amerika’nın Atina Büyükelçiliği yetkilileri, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa ALİ ÇAVUŞ, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu Ozan AHMETOĞLU ve DEB Partisi Uluslararası İlişkiler Direktörü Leyla SALİHOĞLU’yla biraraya geldi.

Görüşmede, DEB Partisi’nin çalışmaları hakkında bilgi verildi ve Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın sorunları ve talepleri anlatıldı. Azınlığı ilgilendiren konuların değerlendirildiği görüşmede, son dönemde yaşanan azınlıkla ilgili gelişmeler de ele alındı. DEB Partisi yöneticileri görüşmede, ülkedeki yeni hükümetten azınlığın beklentileri olduğunu kaydederek, azınlık sorunlarının çözüme kavuşmasını ümit ettiklerini ifade ettiler.

Görüşme sonunda DEB Partisi yöneticileri, ABD’nin Atina Büyükelçiliği Siyasi Büro Sorumlusu Rafael DİAZ ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz