Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “ALTIN ÇOCUKLARIMIZ”DAN YUNANİSTAN’A İKİ ALTIN MADALYA DAHA 2+2=4 EDER

“ALTIN ÇOCUKLARIMIZ”DAN YUNANİSTAN’A İKİ ALTIN MADALYA DAHA 2+2=4 EDER

21
0

Uluslararası Atina 2011 Special Olimpiyat Oyunları’nda düzenlenen bantminton müsabakalarında Yunanistan adına yarışan ve altın madalya kazanan İskeçe Ketenlik köyünden Özcan Kıyıcı ve Mehmet Abdullahoğlu, altın madalya ile Batı Trakya Türk Azınlığı’nın gururu oldular. Ülkelerine iki altın madalya kazandıran “Altın Çocuklar” İskeçe Ketenlik köyününde gururu oldular.

 

 

“ALTIN KIZLARIMIZ”

Yine bir hafta önce Yunanistan’ı temsilen Gümülcine’den “9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları”na katılan Rodop ilinden Zeynep Padalı Mehmet ile Elif Ahmet Arif, “anadil şiir ve kompozisyon” kategorilerinde Yunanistan’a iki altın madalya kazandırmışlardı. Böylece Batı Trakya’da yaşayan Müslüman Türk Azınlık kültür ve spor alanında da üzerine düşen görevi ülkesine yönelik yapmaya ve başarılar kazandırmaya devam ediyor. Bir kez daha görülüyor ki, fırsat verilmesi durumunda nelerin yapılabileceği ortaya çıkıyor.

 

 

İrfan Uzun, Atina’dan Batı Trakya’ya altın madalyayla dönen özel azınlık çocuklarını ziyaret etti

 

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, Atina’dan Batı Trakya’ya altın madalyayla dönen özel azınlık çocuklarını ziyaret etti.

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, Uluslararası Atina 2011 Special Olimpiyat Oyunları’nda düzenlenen bantminton müsabakalarında Yunanistan adına yarışan ve altın madalya kazanan Batı Trakyalı Özcan Kıyıcı ve Mehmet Abdullahoğlu’nu evlerinde ziyaret ederek tebrik etti.

 

Aslen Ketenlikli olan gençlerin, eğitim aldıkları Yenice’deki engelliler okuluna gidebilmek için taşındıkları Koyunköy’deki evlerinde ziyaret eden Eyalet Başkan Yardımcısı İrfan Uzun, “Gençlerimizin Atina’daki Özel Olimpiyat Oyunları’nda kazanmış oldukları başarı ve aldıkları altın madalyalar hepimizi gururlandırmıştır. Çocuklarımızın azim ve gayretlerinden dolayı kendilerini bir kez daha kutluyorum.

Bu altın madalyalar bizlere hiçbir şeyin başarılamaz olmadığını, ne olursa olsun hayata dört elle sarılmak gerektiğini bir kez daha ispatlamıştır.

Çocuklarımızın onuruna Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanlığı olarak özel bir tören düzenleyeceğiz. 12 Temmuz Salı günü bu iki özel evladımızı düzenlenecek olan törenle bir kez daha onurlandıracağız.

Ben buradan, evlatlarını şefkatle yetiştiren ve onlar için her türlü fedakârlığı yapmaktan çekinmeyen anne ve babalara da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Altın madalya kazanarak hepimizi sevince boğan Özcan ve Mehmet’i canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” açıklamasında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz