Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALTIN ŞAFAK MİLLETVEKİLİ TÜRK MİLLETVEKİLİ MUSTAFA’NIN PARLAMENTODAKİ OTURUMDAN ÇIKARTILMASINI İSTEDİ

ALTIN ŞAFAK MİLLETVEKİLİ TÜRK MİLLETVEKİLİ MUSTAFA’NIN PARLAMENTODAKİ OTURUMDAN ÇIKARTILMASINI İSTEDİ

18
0

Altın Şafak Milletvekili Kasidiaris türk Milletvekili Mustafa’nın Parlamentodaki oturumdan çıkartılmasını istedi.

Dışişleri Bakanı Nikos Kocias’ın Kıbrıslı mevkidaşı Nikos Hristodoulakis’in de hazır bulunduğu Yunan Parlamentosu’nda kapalı yaptığı bilgilendirme toplantıda, Yunanistan’da aşırı sağ Hrisi Avgi Partisi (Altın Şafak) İlias Kasidiaris, Türk Milletvekili Mustafa Mustafa’nın Dışişleri ve Savunma Komisyonu’na katılmasının mümkün olmayacağını haykırmaya başladı ve “Ajan dışarıya çıksın, Türk buradan ayrılsın” diye bağırdıktan sonra ortam gerildi.

Milletvekili Kasidiaris, “Erdoğan Yunanistan ve Batı Trakya ziyareti sırasında “Yunanistan Parlamentosu’nda 4 Türk milletvekilinin olduğunu” söylemişti diyerek tepkisini koydu.

Bu duruma ana muhalefet Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Yorgos Kumuçakos, Altın Şafak Partisi Milletvekili Kasidiaris’in Türkiye’nin oyununu oynadığını dile getirdi, bu olayın Meclis tutanaklarından silinmesini talep etti. İktidar Partisi SİRİZA Milletvekili Nikos Ksidakis’in de Kumuçakos’a katıldığı görüldü.

Aşırı sağcı Milletvekili Kasidiaris, iki Yunan askerinin Türkiye’de tutuklu bulunduğu bir zamanda kapalı kapılar ardında toplantı yapan Yunan Parlamentosu’nun, Dışişleri ve Savunma Komisyonu’na Erdoğan’ın Türk olarak tanımladığı Milletvekillerinin katılmasının mümkün olamayacağını dile getirdi.

Bu konuda söz alan Yeni Demokrasi Partisi Milletvekili Bakoyanni, Altın Şafak’çıların bu tutumunun aşırıya ulaştığını, dolayısıyla da Parlamento başkanının kurumsal olarak bu duruma karşılık vermesi gerektiğini, Yunan Parlamentosu çatısı altında bulunan Milletvekillerine “ajan” yakıştırılmasının düşünülemez olduğunu dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz