Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALMANLAR DA YUNANİSTAN’DA HAVA KUVVETLERİNE YER ARIYOR!

ALMANLAR DA YUNANİSTAN’DA HAVA KUVVETLERİNE YER ARIYOR!

23
0

Türkiye’nin ABD ve Almanlara İncirlik’te kapıyı göstermesinin ardından bu iki ülke soluğu yıllarca besledikleri Yunanistan’da aldı. Yunanistan’ın bu durumdan kafası hem karışık hem de köşeye sıkışmışa benziyor.

ABD Almanlara Yunanistan’da bir üs verilmesini hoş karşılamayacaktır, kaldı ki eğer böyle bir durum yaşanırsa Kuzey’den Rusya da bu durumdan hiş hoşnut olmayacaktır. Yunanistan, “Türkiye kaybediyor, benim jeopolitik değerim arttı” diyerek adeta bayram yaparken galiba kendisini anlamadan büyük dalgaların içinde boğuşurken bulacak.

Yunanistan, Türkiye’ye karşı ABD’nin İsrail’in, Almanların ve Rusya’nın yardımını istiyor, ancak bu iş Yunanistan’a göre kolay görünse de pek öyle kolay olacağa da benzemiyor. Yunanistan seçim yapmak zorunda kalacaktır.  

ALMANLAR DA GELDİ VE YER İSTİYORLAR!  

Alman Hava Kuvvetleri de İncirlik’ten sonra rotayı Yunanistan’a çevirdi. Amerikalılar’dan sonra Almanlar da Yunanistan’da kendilerine askeri üs arıyor. Ege ve Akdeniz’deki yeraltı zenginliklerinden uzaklaşmak istemeyen Almanlar çareyi Yunanistan’da kendilerine yer bulmakta ve buraya yerleşmeklte görüyorlar.

Bu vesileyle Alman Silahlı Kuvvetleri komutanı Volker Wieker apar topar Yunanistan’a geldi. Wieker Yunanistan Genelkurmay Başkanı Evaggelos Apostolakis ile Atina’da görüştü.

Genelkurmay Başkanı Evaggelos Apostolakis bugün Atina’da “PAPAGU” kışlasında resmi bir törenle General Volker Wieker’i karşıladı. Görüşme sonrasında Genelkurmay Başkanı Apostolakis’in “geniş coğrafyada yaşanan jeopolitik istikrarsızlık ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Ege’de sürekli olarak ihlal eden davranış sergilemesi dolayısıyla, Yunan Silahlı Kuvvetleri Balkan ülkeleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleriyle askeri işbirliğini geliştirmektedir” dediği belirtiliyor.

Alman General Wieker Genelkurmay Başkanlığı’nda kaldığı sürede, Yunanlı mevkidaşı tarafından Yunanistan Silahlı Kuvvetleri’nin Ege’de Türkiye’ye karşı savunma politikası ve Ordu’nun öncelikli ihtiyaçları hakkında bilgi aldığı belirtiliyor.          

Değişik kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Alman General Wieker’in, Alman güçlerinin İncirlik’ten taşındıktan sonra Alman Hava Kuvvetleri’ne Yunanistan’dan bir üs göstermesini talep ettiği gelen haberler arasında. Böyle bir hava üssünün Almanlara verilmesi durumunda, Alman hükümetinin Yunanistan’ın borçlarıyla ilgili iyileştirmeye veya borçların silinmesine kadar gideceği söyleniyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz