Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALİ ÇAVUŞ DİMETOKA MÜSLÜMANLARI KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

ALİ ÇAVUŞ DİMETOKA MÜSLÜMANLARI KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

23
0

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Dimetoka Müslümanları Spor, Kültür ve Eğitim Derneği’ni ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Bilindiği üzere dört gün önce Dimetoka Müslümanları Spor, Kültür ve Eğitim Derneği’ne gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı düzenlenmiş ve bu saldırı sonucunda derneğin camları kırılmıştı.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş, Dernek Başkanı Süleyman Macur’a ve dernek yöneticilerine geçmiş olsun dileklerini ileterek, kendilerinden saldırı ile ilgili bilgiler aldı. Dernek Başkanı Süleyman Macur derneklerinde, çocuklara ve yetişkin kadınlara Kur’an kursu düzenlediklerini, birer müslüman olarak bunun en doğal hakları olduğunu dile getirdi. Bu masum isteğe bile tahammül edemeyen saldırgan veya saldırganların devletin yetkili organlarınca yakalanmasını ve yargı önüne çıkartılıp, gerekli cezanın verilmesini talep ettiklerini söyledi.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş da demokratik bir ülkede inançlara ve maneviyata yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadıklarını, böyle bir saldırının kabul edilemeyeceğini, devlet yetkililerinin gerekli çabayı gösterip suçlu veya suçluların yargılanmasını sağlamaları gerektiğini vurguladı.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’a bu ziyaretinde Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet eşlik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz