Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALEKSANDRİA KİLİSESİ MÜSLÜMANLARIN İFTAR PROGRAMINDAN RAHATSIZ OLMUŞ

ALEKSANDRİA KİLİSESİ MÜSLÜMANLARIN İFTAR PROGRAMINDAN RAHATSIZ OLMUŞ

33
0

Aleksandria kilisesi bölgede yaşayan Müslümanların iftar programından rahatsız olmuş.

Selanik yakınlarında İmathia bölgesi Aleksandria kasabası kilisesi bölgede yaşayan Müslümanların iftar programından rahatsızlık duymuş. Kilise tarafından yapılan açıklamada, İmathia Müslümanları Eğitim ve Spor Derneği yöneticileri kilise temsilcilerini iftar programına davet ettiklerini, ancak bu davetin ve etkinliğin “maksatlı” yapıldığı ileri sürülüyor.      

Yapılan açıklamada özetle şu ifadeler yer alıyor ve dikkat çekiyor.

“Bakın görmeniz için, hiçbir şey tesadüf değil. Bugün ilk defa (tüm zamanlar içinde) aldığımız daveti sizlere sunuyoruz.

İmathia Müslümanları Eğitim ve Spor Derneği, Müslümanların ramazan sofrasına katılmamız için kilise bölgemizin üç din görevlisini davet ediyorlar. Dernek, yakına kadar yasadışı olarak faaliyetlerini sürdürüyordu. Bu hükümetle de resmi olarak tanındı, tabii ki yerel bir siyasi yöneticimizin de samimi katkılarıyla. Kademeli olarak “Müslüman eli” merkez Makedonya’da da genişletiliyor. Zavallı Makedonya, bir çok insan seni fethetmeye çalışıyor, ama maalesef bazıları da ihanet etmek için istekli.

Bütün bunlara ne zamana kadar tahammül edeceğiz.

Müslüman hemşehrilerimize saygı duyuyoruz, yortuları için onlara en iyisini diliyoruz, ancak Hıristiyanların Müslüman ülkelerde bu tür özgürlüklerden (ve bazı durumlarda tercihli muameleden) yararlanıp yararlanmadıklarını iyi düşünmelidirler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz