Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALANKUYU SAKİNLERİNDEN HRİSİ AVGİ’YE “DİKKATLİ OLUN!!!” UYARISI

ALANKUYU SAKİNLERİNDEN HRİSİ AVGİ’YE “DİKKATLİ OLUN!!!” UYARISI

14
0

Gümülcine’nin tarihi Alankuyu mahallesi sakinlerinden Hrisi Avgi’ye “Dikkatli Olun!!!” uyarısı yapıldı. Ulusal Yunan basınında çıkan bir videolu görüntülü haberde, Altın Şafak Partisi başkanı Mihaloliakos’a yönelik uyarıcı sözlerin sarfedildiği görülüyor.

Bilindiği üzere yaşamlarını yıllarca Yunan devleti tarafından bir tarafa adeta terkedilmiş teneke evlerin içinde kar kış demeden sürdürmeye çalışan Alankuyu mahallesi sakinleri, yaşamlarında bir parça ekmek kazanıp ailelerini ve çocuklarını yaşatıp büyütebilmeleri için canla başla çalışıyorlar.

Ancak son zamanlarda Gümülcine’de Hrisi Avgi üyeleri tarafından sokaklarda ve halk pazarında Alankuyu sakinlerine karşı bazı saldırıların ve hakaretlerin yapıldığı iddia ediliyor. Bunun üzerine Alankuyu sakinleri doğal olarak kendilerini bu tür saldırılardan korumak üzere önlemler aldıklerı gelen haberler arasında. Videodan da anlaşılacağı üzere Alankuyu sakinleri ile Rodop İli Altın Şafak taraftarları arasındaki havanın gergin olduğu anlaşılıyor.

Video izle 

http://www.zougla.gr/greece/article/komotini-sta-akra-i-diamaxi-roma—xrisis-avgis

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz