Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ALİ ÇAVUŞ MAKEDONYA-TRAKYA MÜSLÜMANLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

ALİ ÇAVUŞ MAKEDONYA-TRAKYA MÜSLÜMANLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

15
0

Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş ile DEB Partisi Özel Kalem Müdürü ve Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet 3 Ekim Perşembe günü Makedonya Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği’ni ziyaret ettiler. Konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

Dernek Başkanı Osman İsmailoğlu, Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’a derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Bayram namazı için tekrardan başvurduklarını, Belediye Başkanı’ndan sadece namazlarını eda etmek için yer istediklerini, kendilerinin namazı kıldıracak imamları olduğunu ifade etti. Ayrıca yıllardır bir müslüman mezarlığı için başvurduklarını, ancak belediyenin bugüne kadar bir yer tahsis etmediğini anlattı. Selânik’te 6000’den fazla müslümanın ikâmet ettiğini, ancak vefat eden müslümanların defni için sürekli başka yerlere taşındığını, bunun da Selânik’te yaşayan müslümanlara bir külfet getirdiğini anlattı.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş da partinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Parti olarak Selânik’te yaşayan Türklerin ve Müslümanların sorunları ile yakından ilgilendiklerini ve her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş ve Genel Başkan Danışmanı Aydın Ahmet aynı gün Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı’nca yenilenen Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret etti. Evdeki anı defterine düşüncelerini aktaran Genel Başkan, daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Selânik Başkonsolosu Tuğrul Biltekin’i ziyaret etti. Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş DEB Partisi’nin çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz