Ana sayfa Batı Trakya Haberler AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ŞENTOP BAŞKANLIĞINDA TBMM ÜYELERİ GÜMÜLCİNE’Yİ ZİYARET EDİYOR

AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ŞENTOP BAŞKANLIĞINDA TBMM ÜYELERİ GÜMÜLCİNE’Yİ ZİYARET EDİYOR

12
0

Kurban bayramı münasebetiyle ve özel ziyaret kapsamında Türkiye’den Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AKP Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AKP Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve beraberindekiler Batı Trakya’da Rodop ilinin Gümülcine şehrini ziyaret ettiler.

Konuk heyet ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener’i makamında ziyaret ederek, karşılıklı bir süre sohbet ettiler.

Daha sonra AKP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop ve beraberindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) üyeleri, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret ettiler. Müftü Şerif, konuk heyete çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri de bu ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Müftülük ziyaretinin ardından Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne (GTGB) geçen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop başkanlığındaki TBMM üyeleri, burada GTGB Başkanı Koray Hasan ve Birlik üyeleri tarafından karşılandı. Koraya Hasan konuk heyete hitaben kısa bir konuşma yaparak, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve kendilerine bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop da GTGB bahçesinde halka hitaben yapmış olduğu konuşmasında; “Devletlerin 21. Yüzyılın şartlarında insanlarına, haklarını vermek zorundadır” diyerek, Batı Türk Azınlığı’nın iade edilmeyen haklarına vurgu yaptı.

Konuk heyet GTGB’nin ziyaretinin ardından Batı Trakya İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’ni ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Mehmet Emin Ahmet ve diğer dernek üyeleri tarafından karşılanan konuk heyet ve beraberindekiler; Başkan Emin Ahmet ile karşılıklı bir süre sohbet ettiler.

Çarşıda esnafla bayramlaşan heyet üyeleri Çukur Kahve’de kahve içti ve ardından Eski Cami’de öğlen namazını kıldı. 

Konuk heyete ziyaretleri boyunca Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener eşlik etti.

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here