Ana sayfa Batı Trakya Haberler AK PARTİ YILDIRIM İLÇE BAŞKANI HÜDAİ YAZICI BAŞKANLIĞINDA BİR GRUP HEYET GÜMÜLCİNE’Yİ...

AK PARTİ YILDIRIM İLÇE BAŞKANI HÜDAİ YAZICI BAŞKANLIĞINDA BİR GRUP HEYET GÜMÜLCİNE’Yİ ZİYARET ETTİ

8
0

Türkiye’deki Bursa Yıldırım belediyesinden, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı başkanlığında bir grup heyet Batı Trakya’yı ziyaret etti. Konuk heyette başta Ak Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı olmak üzere, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şube Başkanı Şükrü Köse, Ak Parti milletvekili  adayı Ali Ömeroğlu, İlçe Başkan Yardımcıları’ndan Mali ve İdari İşler Sorumlusu İbrahim İsmailoğlu, Seçim İşleri Başkanı Ali Ergün, Teşkilat Başkanı Cevdet Uzak, Osmangazi Belediyespor Yetkilisi Hikmet Cihanlı, Yıldırım belediyesi Şefi Rıdvan Özkan yer aldılar.

Konuk heyet öncelikle Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundular. Görüşme sırasında Gümülcine Seçilmiş Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet de hazır bulundu. Müftülük ziyaretinin ardından konuk heyet, Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni (GTGB) ziyaret etti. GTGB Başkanı Koray Hasan konuk heyete bu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek son dönemlerde Türkiye’nin azınlıklar konusunda çok ciddi ve olumlu adımlar attığını belirtti. Aynı karşılığı ülkemiz Yunanistan’dan da beklediklerini ifade eden Başkan Koray Hasan, son olarak buradaki azınlık eğitiminde yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Konuk heyetin GTGB’ni ziyareti sırasında GTGB Kadın Kolları Başkanı Elmas Hüsemoğlu, Birlik Gazetesi Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni İlhan Tahsin de yer aldı. Konuk heyet son olarak Dostluk Eşitlik Barış Partisi’ni ziyaret ederek buradaki parti yetkililerinden partinin çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

Ak Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı, bu ziyaretin asıl amacı, ulu önder Atatürk’ü ölümünün 74. Yıl dönümü münasebetiyle Selanik’e gideceklerini ve oradaki anma törenine katılacaklarını belirterek; bu esnada Batı Trakya’dan da geçtiklerini ve buradaki soydaşları da yakından görmek istediklerini ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here