Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AHMET İBRAM: “PAVLİDİS’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

AHMET İBRAM: “PAVLİDİS’E TEŞEKKÜR EDİYORUM”

20
0

Doğu Makedonya Trakya (DMT) Eyaleti Ekonomi Komisyonu üyesi Ahmet İbram 7 ve 14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen toplantılarla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Ahmet İbram’ın açıklaması şöyle:

Toplantıda Rodop ili sınırları içinde yer alan Domruköy yanındaki Uzunoluk (Makropotamos) çayı için 1.300.000 evro, Kalfa köyündeki Threlohimaros (Deli İbram) çayı için de 400.000 evro para ayrılmıştır. Söz konusu her iki çaylara suyun akışını alttan sağlayacak şekilde üst geçişlerin yapılma ihalesinin şartları onaylanmıştır. Böylece Mayıs ayı sonunda ihalenin çıkıp, Kasım ayının sonuna kadar projenin tamamlanması planlanıyor.

Ayrıca gelecek yıl Sirkeli – Kozlukebir köyleri arasında bulunan çaylara köprülerin yapılması program dahilindedir. Bunların yanı sıra Sirkeli köyü girişindeki dereye ve Ircanhisar köyündeki çaya üst geçişler yapılacaktır. Bölge halkının ulaşımına büyük kolaylık sağlaması beklenen bu projenin toplumumuza hayırlı olmasını dilerim.

Yıllar önce ülke ekonomisinin çok daha iyi olduğu dönemlerde çözülmesi gereken bu sorunların, yaşadığımız ekomik kriz döneminde buraya önemli miktarda bu parayı ayırıp sorunu çözüme kavuşturmak isteyen sayın Eyalet Başkanı Yorgos Pavlidis’e de teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz