Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AHMET HACIOSMAN, ULUSLARARASI BALKAN SEMPOZYUMU’NA KATILDI

AHMET HACIOSMAN, ULUSLARARASI BALKAN SEMPOZYUMU’NA KATILDI

14
0

Rodop PASOK Milletvekili Ahmet Hacıosman, 11 Mayıs 2012 Cuma günü, Balkan Savaşlarının 100. Yılı münasebetiyle İstanbul Cevahir Hotel’de düzenlenen Balkan Savaşları Sempozyumu’na katıldı.

 

Kırklareli Üniversitesi ve Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen sempozyuma, A.B Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın yanı sıra, Türkiye ve Balkan ülkelerinden bir çok bilim adamı ve siyasetçi katıldı.

 

Ahmet Hacıosman katıldığı sempozyumda bir selamlama konuşması yaparak şu sözlere yer verdi. “Balkan savaşlarının üzerinden 100 yıl geçmesine rağmen acısı halen çok yoğun bir şekilde hissedilmektedir. Bu savaşlar, bir çok kişinin gözyaşı dökmesine ve toplu göçlere sebep olmuştur. Balkanları sefalete sürüklemiş ve birçok ailelenin parçalanmasına neden olmuştur. Bundan böyle Balkanlarda savaş değil, barış, dostluk ve kardeşlik rüzgarları esmelidir.

Bizler, Batı Trakya’da, ülkemiz Yunanistan’da, insanca yaşamaktan başka gayesi olmayan bir Azınlık toplumu olarak yaşamayı istemekteyiz. Yıllarca sürüncemede olan azınlık sorunlarının artık çözüme ulaşması ve son bulması yönünde mücadele etmekteyiz”.

Milletvekili konuşmasında ayrıca, bu güne kadar Azınlık hakları ve bölge sorunları konusunda palamentoda yoğun çalışmalarda buluğunu, bundan böyle de bu yönde var gücüyle çalışacağının altını çizdi.

 

Ahmet Hacıosman ayrıca, A.B Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Bağcılar Belediye Başkanı, Kırklareli Üniversitesi Rektörü ve diğer misafirler ile birlikte Balkan Savaşları Fotoğraf Sergisinin açılışını da gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz