Ana Sayfa Batı Trakya Haberler AHMET İBRAM BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

AHMET İBRAM BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

27
0

Doğu Makedonya Trakya (DMT) Eyaleti Başkan Yardımcısı Ahmet İbram 3 Ağustos Perşembe günü Türkiye’nin başkenti Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

İlk olarak DMT Başkan Yardımcısı İbram, Batı Trakya kökenli ve aynı zamanda köylüsü olan (Delinasufköy) Türkiye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret etti. Başbakanlık konutunda gerçekleşen görüşmede Ahmet İbram, geçtiğimiz günlerde yeni göreve getirilen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na başarı dileklerinde bulundu. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, DMT Başkan Yardımcısı İbram aracılığıyla ilk başta tüm Batı Trakyalı hemşehrilerine ve doğup büyüdüğü Delinasufköy halkına kucak dolusu selamlarını iletti. İbram da görüşmede Çavuşoğlu’na Batı Trakya’daki soydaşların selamlarını ileterek, kendilerine verilen görevin Batı Trakya halkını da çok mutlu ettiğini ve bundan dolayı onur duyduklarını ifade etti.

Daha sonra Batı Trakya kökenli Başbakanlık Müşaviri Abdullah Eren’i de makamında ziyaret eden İbram, Azınlık üyelerinin selamlarını ileterek kendilerine görevlerinde başarı dileklerinde bulundu.

Son olarak yine Batı Trakyalı olan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) Genel Müdürü İbrahim Eren’i de makamında ziyaret eden İbram, kendilerine yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundu.

İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Doç. Dr. Halit Eren’in oğulları olan Abdullah Eren ve İbrahim Eren, Rodop ilinin Değirmendere köyünden olup yıllar önce Türkiye’ye göç etmişlerdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz