Ana sayfa Haberler ADNAN FİŞENK: “AVGADER AVRUPA TEMSİLCİSİ İLHAN TAHSİN’İN ARACINA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

ADNAN FİŞENK: “AVGADER AVRUPA TEMSİLCİSİ İLHAN TAHSİN’İN ARACINA YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

20
0

Avrupa Gazeteciler Derneği (AVGADER) Başkanı Adnan Fişenk, Avrupa Gazeteciler Derneği Yunanistan Temsilcimiz İlhan Tahsin’nin aracına karşı düzenlenen alçakça saldırıyı şiddetle kınadıklarını açıkladı.

 Fişenk yapılan bu saldırının asla kabul edilemez olduğunu belirterek, Türkiye ve Yunanistan’nın huzurunu bozmaya kastederek, her iki ülkeyi adeta bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlayan karanlık güçlerin, Türkiye ve Yunanistan için farklı ama sürekli tuzakları ile asla amaçlarına ulaşmayı başaramayacaklarını belirtti.

Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı Adnan Fişenk, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Avrupa Gazeteciler Derneğimizin Yunanistan Temsilcisi Batı Trakya Birlik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Tek Rumeli Televizyonu Yunanistan Temsilcisi İlhan Tahsin’nin, Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce 15 Şubat 2017 Çarşamba günü sabaha karşı saat 03:02 civarında Gümülcine Yeni Mahalle’de park halinde bulunan OPEL marka aracın sağ arka kapı camı kırıldıktan sonra, bidonla aracın arka koltuklarına yanıcı madde atılarak ve akabinde de bir adet Molotof kokteyli atıldıktan sonra meslektaşımızın aracını ateşe vermişlerdir. Bugün aracına yönelik yapılan saldırının, yarın değerli Temsilcimizin canına yapılmayacağı ne malumdur? Bunun garantisini bize kim verecektir?Yunanistan yetkili makamlarını bu menfur saldırının biran önce aydınlatılarak, gerçek maksadın öğrenilmesini, bu saldırı ile arka planda nelerin plandığının ortaya çıkarılmasını sağlamalıdır , ayrıca bu suikast in biran önce aydınlatılarak suçluların Yunanistan adaletine teslim edilerek laik oldukları en ağır ceza ile cezalandırılmalarını  Avrupa Gazeteciler Derneği olarak talep etmekteyiz,

Bu çirkin saldırı biz gazetecileri derin bir üzüntüye boğmuştur.

Tek bir amacı Kamu adına tarafsız haber sağlamak olan, bugüne kadar Türk-Yunan dostluğu ve Kardeşliği için mücadele veren her iki ülke için çok değerli bir Gazeteci arkadaşımıza reva görülen bu saldırı hiç hoş değildir.

Bir Türk Gazetecisi ve Avrupa Gazeteciler Derneği Başkanı olarak terör ve şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu, terör ve şiddeti lanet ettiğimizi, terörden çok çekmiş ve hala çekmekte olan bir ülke olarak her türlü platformda dile getirmekteyiz. Temsilcimiz, Meslektaşımız İlhan Tahsin’e düzenlenen saldırı da asla kabul edilemeyecek, insanlık dışı bir olaydır.

Türkiye ve Yunanistan tarihten gelen, rekabeti kadar, dostluğunu, güçlü ekonomik ilişkiler ile perçinlemiştir.

İki ülkenin halklarının da teröre karşı acıyı müşterek yüreklerinde hissetmişler, Bu hain saldırının iç ve dış mihraklarını ve arka planda ki faillerinin ortaya çıkarılacağına, inanıyor, Değerli Temsilcimiz İlhan Tahsin’e değerli ailesine, Meslektaşlarımız Türk ve Yunanlı Gazeteciler adına Bu kadar ile kurtulduğumuz bu menfur saldırıdan dolayı Şahsım, Derneğim ve Ülkem adına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here