Ana sayfa Haberler İŞADAMI LEVENT SADIK AHMET JAPON İŞADAMLARI İLE YUNANİSTAN PAMUĞUNU DÜNYAYA PAZARLAMAYA DEVAM...

İŞADAMI LEVENT SADIK AHMET JAPON İŞADAMLARI İLE YUNANİSTAN PAMUĞUNU DÜNYAYA PAZARLAMAYA DEVAM EDİYOR

15
0

Japan Toyoshima şirketi üst düzey yöneticileri, Batı Trakya’lı genç işadamı Levent Sadık Ahmet’e ait şirketin öncülüğünde Batı Trakya ve Yunanistan’ın değişik yerlerinden pamuk alımı için bölgeye geldi.

Toyoshima adlı Japon şirketinin Genel Müdürü ve şirket merkez ofis şefinin de bulunduğu ziyaret 21 Eylül itibariyle başladı.

Levent Sadık Ahmet ve beraberindeki heyet Trakya Pamuk İşletmeleri Başkanı Stamatis Kouroudis ve bölgedeki diğer pamuk fabrikaları yetkilileriyle de bir araya geldiler. Levent Sadık Ahmet, şirket olarak bu yılki pamuk sezonunda bölgemiz ve  Yunanistan genelinde daha büyük alımlar yapmayı hedeflediklerini, hatta pamuk fabrikalarından gelecek talep doğrultusunda 2015 yılı için alım yapabilecek durumda olduklarını ifade ediyor.

Toyoshima adlı Japon şirketinin dünyanın en büyük ticari şirketleri arasında yer aldığı belirtilirken, Levent Sadık Ahmet’in de şirketi dünya pamuk piyasasında istikrarlı yükselişini devam ettirdiği görülüyor. Batı Trakya Türkleri’nin ölümsüz lideri rahmetli Dr. Sadık Ahmet’in oğlu genç işadamı Levent Sadık Ahmet, Amerika, Brezilya, Arjantin ve Avrupa ülkelerinde yaptığı başarılı çalışmalarla Batı Trakya’daki Yunanlı ve Türk pamuk üreticilerinin her yıl pamuklarını alıp dünya pazarlarına sunması bölgenin ekonomisine katkı sağlıyor.

Toyoshima pamuk departmanının cirosu 1 milyar doları aşmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here