Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ABD VE İSRAİL’İN “OYUNU”YLA EGE’DE ÖZEL OPERASYON EKİPLERİNE 41 ADET YENİ SÜRAT...

ABD VE İSRAİL’İN “OYUNU”YLA EGE’DE ÖZEL OPERASYON EKİPLERİNE 41 ADET YENİ SÜRAT BOTU TAKVİYESİ YAPILACAK

31
0

Yunan Ordusu’nun Ege Denizi’nde Özel Operasyon Ekiplerine 41 adet yeni şişme sürat botu takviyesi yapılacak. Ege’deki bu “oyuna” ABD ve İsrail de dahil oluyor.

Yunanistan Savunma Yatırımı ve Silahlanma Genel Müdürlüğü, Savunma Bakanlığı’nın onayını müteakip, 16.02 milyon euroluk bir ücret karşılığında 41 adet 15 kişilik şişme sürat botu alımı için ihale açıyor.

Yunan Özel Kuvvetlerin yeni yapılanmasında uygulanacak olan bu programda, öncelikle personel eğitimi, yaşam döngüsü desteği, 15 yıllık bir operasyonel mevcudiyet ve 7 yıl destek gerektirecek. Kısacası, özel kuvvetlere girdiği günden itibaren görev yapacak personelin görev süresi 15 yıl olacak ve 15 yılını tamamlayanlar bu birimden ayrılacak. Personel sürekli gençleştirilerek savaş kabiliyeti en üst seviyede tutulacak.

Kaynaklardan elde edinilen bilgilere göre, İsrailliler ve Amerikalılar, Yunan Özel Kuvvetleriyle birlikte 2019 yılı boyunca Ege’de, saldırı operasyonu ve adayı ele geçirme senaryolu askeri tatbikat gerçekleştirmek üzere son detayları konuştukları ve tarih belirleme çalışmalarına devam ettikleri belirtiliyor.

Yunan Ordusu’nun bu kararı almasındaki en büyük etkenin, Türkiye’nin yakın zamanda Ege’de bir uçak gemisini göreve sokmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

Yunan Ordusu’nun Özel Kuvvetleri şu an ağırlıklı olarak Ege’de Motomarine Magna 960 tipi şişme botları kullanıyor.

Yeni botlar bunlar mı olacak?

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz