Ana Sayfa Batı Trakya Haberler ABD SİLAH ÇÖPLÜĞÜNDEN 1000 ABRAMS İÇİNDE SADECE 40 ABRAMS SAVAŞACAK DURUMDA

ABD SİLAH ÇÖPLÜĞÜNDEN 1000 ABRAMS İÇİNDE SADECE 40 ABRAMS SAVAŞACAK DURUMDA

20
0

Yunan basınında yer alan haberlere göre, Yunanistan 1000 tanklık bir ABD silah çöplüğünden seçtiği 330 Abrams tanklarından ancak 40 tanesinin savaşacak hazır durumda olduğu belirtiliyor.

Yunanlı subayların ABD’ye giderek 1000 tankın bulunduğu çöplüğün içinden ABD’nin 400 Abrams tankını hibe etmesine karşılık sadece 330 tanesinin tamir edilebilir durumda olduğunu tespit ettikleri belirtiliyor. Diğer 70 Abrams tankının ise yedek parça olarak kullanılabileceği ifade ediliyor.

Buna göre, 330 Abrams’tan sadece 40 adeti savaşa hazır durumda, diğer 330 adedinin ise toparlanıp tamir edilerek hazır hale getirilmesi gerekliliğine vurgu yapılıyor.

Abrams’ların bir kısmının Kore, Kuveyt ve sadece bir kısmının Amerikan Ulusal Muhafız Birlikleri’nden geldiği belirtiliyor.    

Asıl sorunun bu tankların ABD’den Yunanistan’a nasıl getirilecekleri. Nakliye için yaklaşık 10 milyon euro gerekli ve bu paranın armatörlere ödenmeden tankların taşınmasını sağlamak olduğu ifade edilirken bu yönde gelen haberlerin iç açıcı olmadığı ve en azından şu ana kadar armatörler tarafından olumlu veya olumsuz diye bir niyetin olmadığı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz