Ana Sayfa Batı Trakya Haberler 6.2’LİK DEPREM MİDİLLİ’Yİ VURDU BİR KİŞİ ÖLDÜ, BİRÇOK EV YERLE BİR OLDU

6.2’LİK DEPREM MİDİLLİ’Yİ VURDU BİR KİŞİ ÖLDÜ, BİRÇOK EV YERLE BİR OLDU

22
0

Midilli adasında 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yapılan açıklamaya göre, merkez üssü İzmir Karaburun olan 6.2 büyüklüğündeki deprem Kuzey Yunanistan’ın birçok bölgesinde de hissedildi. Deprem Batı Trakya’da da hissedildi.

Ege Denizi’nde Midilli’nin 35 km açıklarında meydana gelen deprem Yunanistan’ın birçok bölgesinde de büyük etki yaşattı. Midilli adasının güneyinde Plomari, Vrisa köylerinde depremin çok yakında hissedildiğini, birçok binalarda yıkılmalar meydana gelirken eski evler yerle bir oldu. Vrisa köyünde nnkaz altında kalan 45 yaşında bir bayan enkazdan ölü olarak çıkartıldı.

Son olarak Vrisa köyünün boşaltıldığı da belirtiliyor. Bu köyde de bazı vatandaşların yıkıntıların altında kaldığı itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldıkları belirtiliyor. Bölgeye askeriye çadırlar kurmaya başladı.

Midilli şehir merkezinde ise insanlar sokaklara çıktı, bazı vatandaşların yaralandığı yaralıların ambulanslarla devlet hastaneleri ve kliniklere götürüldü. Midilli eyalet Başkanı Yardımcısı Stratis Kitelis’in yazlık evi de yıkıldı.

Vrisa köyünde göçük altında kalanların imdadına itfaiye ekipleri yetişti. Depremde yaralıların var olduğu ancak ve 45 yaşında bir kadının yaşamını yitirdiği belirtildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz