Ana sayfa Yunanistan Haber 61 Dakikalık Deneme Uçuşunu Hawaii’li Kadın Pilot Gerçekleştirdi!

61 Dakikalık Deneme Uçuşunu Hawaii’li Kadın Pilot Gerçekleştirdi!

0
0

Yunanistan’da, Lockheed Martin’in iki Amerikalı testçi pilotları, Amerika Birleşik Devletleri prototipi F-16’nın ilk testlerini yapmak üzere Yunanistan’da bulunuyor.

Modernizasyon çalışmaları kapsamında Viper seviyesine yükseltilen ilk F-16 savaş uçağını denemek üzere kokpite aslen Hawaii’den olan Amerikalı kadın pilot geçti ve Tanagra Hava Üssü’nden havalandıktan sonra 61 dakika havada kaldı ve saha kontrol merkezi ile sürekli irtibat halinde kalarak uçak ve uçuş hakkında bilgi aktardı. Deneme uçuşu yapan F-16 uçağına, iki kişilik diğer bir F-16 uçağı da eşlik etti.

Güncellenen ve Viper seviyesine yükseltilen F-16’nın uçuşu bir saat dört dakika sürdü. Bu sabah saat 10:54’te havalandı, yerel bir uçuş gerçekleştirdi ve bir dizi planlanmış test ve kontrol gerçekleştirdikten sonra 11:58’de indi.

Uçak ABD’ye doğru havalanmadan önce Tanagra’da başka uçuşlar daha gerçekleştirecek ve başka testlere tabii tutulacak. Sonra da modernizasyon ve seviye yükseltilme çalışmalarının tamamlanması için Almanya üzerinden ABD’ye uçacak. Testlerin Ocak ayı sonunda tamamlanacağı tahmin ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here