Ana Sayfa Batı Trakya Haberler 58 RUS İŞADAMI DEDEAĞAÇ’A GELİYOR, RUSYA’YLA TURİZM, TİCARET VE EĞİTİM ALANLARINDA İŞBİRLİĞİ...

58 RUS İŞADAMI DEDEAĞAÇ’A GELİYOR, RUSYA’YLA TURİZM, TİCARET VE EĞİTİM ALANLARINDA İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞÜLECEK

9
0

Dedeağaç’ın Rusya ile işbirliği gün geçtikçe daha da yaygınlaşıyor. Önümüzdeki hafta 58 işadamının oluşturduğu heyet Dedeağaç’a geliyor. Dedeağaç Belediye Başkanı Evaggelos Lampakis düzenlediği basın toplantısında en kısa zamanda Dedeağaç-Sosnovi Bor uçak seferlerinin başlatıllacağını söyledi.

Dedeağaç Belediye Başkanı Lampakis, Rusya ile karşılıklı ilişkilerin ekonomik, turizm, ticaret, Dedeağaç Limanı’nının konumu ve eğitim alanlarında daha ileriye taşınması amaçlı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Dedeağaç-Trayanupolis ve Samothraki Mitropoliti Anthimos, Evros Esnaf Sanayi ve Ticaret Odası temsilcisi Savvas Seferiadis’le bir üçlü toplantı gerçekleştirdi.

Sosnovi Bor ziyaretinden dönen Lampakis düzenlediği basın toplantısında, “18 ay görevimiz süresince en gerçekçi yapılan şey Aleksandroupolis ile Sosnovi Bor Belediyeleri arasında imzalanan kardeşlik protokolü. Bu olay bölgenin ticareti ve kalkınması açısından ümit ve olanaklar sağlıyor” dedi.

Dedeağaç Belediyesi tarafından verilen rakamlara göre son bir yıl içerisinde bölgeyi yaklaşık 1000 Rus vatandaşının ziyaret ettiği belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz