Ana Sayfa Batı Trakya Haber 5 Yılda Ne Failler Yakalandı, Ne De Araç Bulundu!

5 Yılda Ne Failler Yakalandı, Ne De Araç Bulundu!

0
0

DEB Partisi’ne yapılan saldırının ve Dr. Sadık Ahmet’in aracının çalınmasının üzerinden 5 yıl geçti!

“8 Aralık 2015 tarihinde kendilerine “Trakya’nın Bekçileri” adını veren örgüt mensupları tarafından DEB Partisi Genel Merkezi saldırıya uğramış, binaya maddi zarar verimiş ve parti genel merkezinde bulunan partimizin kurucusu Dr. Sadık Ahmet’in şüpheli bir kazada hayatını kaybettiği, son nefesini verdiği araç çalınmıştır.

Bu menfur ve ırkçı saldırının üzerinden beş yıl geçmesine ve bu süre içerisinde çirkin saldırının aydınlatılması, saldırıyı düzenleyen faillerin ve çalınan arabanın bir an önce bulunması için parti olarak hukuki girişimlerde bulunmamıza rağmen bugüne kadar menfur saldırı aydınlatılamadığı gibi, çalınan araç da bulunmamıştır.

Parti genel merkezimize yapılan saldırının beşinci yıldönümünde, bu ırkçı saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın vicdanını yaralayan ve halkımızın zihninde ciddi soru işaretleri bırakan 8 Aralık 2015 saldırısının bir an önce aydınlatılmasını ve merhum liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in aracının bulunarak teslim edilmesini beklediğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.”

DEB Partisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz