Ana Sayfa Batı Trakya Haberler “19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” SELANİK’TE ATATÜRK EVİ’NDE ÇOŞKUYLA...

“19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI” SELANİK’TE ATATÜRK EVİ’NDE ÇOŞKUYLA KUTLANDI

23
0

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”, Selanik’te (Thessaloniki) Atatürk Evi’nde coşkuyla kutlandı.

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”, Selanik (Thessaloniki) Atatürk Evi’nde coşkuyla kutlandı. Mustafa kemal Atatürk’ün doğup büyüdüğü evin bahçesinde gerçekleştirilen törende, Çanakkale Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Kulübü’nün halkoyunları ekibi oyunlarını sergiledi. Atatürk’ün sevdiği türküler seslendirildi.

Etkinliği Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan başta olmak üzere, Türkiye’den Selanik’e gelen Türk turistler ve davetliler izledi. Başkonsolos Orhan Yalman Okan tören öncesinde günün anlam ve önemine yönelik yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamı, verdiği mücadeleler ve bir Selanik’li olarak, Yunanistan ile iyi komşuluk ilişkilerine verdiği önemin, o dönem Yunanistan’ın büyük devlet adamı Venizelos ile yaptığı anlaşmalardan ortaya çıktığını dile getirdi. 

Etkinlik folklor ekiplerinin Atatürk Evi bahçesinde, nar ağacının hemen yanında yapılan folklor oyunları ve söylenen “Selanik Türküsü” ile son buldu.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz