Ana sayfa Batı Trakya Haberler 11. ÇOCUK ŞENLİĞİ BRATANKOVA’DA GERÇEKLEŞTİ

11. ÇOCUK ŞENLİĞİ BRATANKOVA’DA GERÇEKLEŞTİ

12
0

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nin düzenlediği 11. Çocuk Şenliği İskeçe’nin dağlık kolunda Bratankova (Gorgona) köyü Stadı’nda gerçekleşti.

11. Çocuk Şenliği’ne T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Muavin Konsolos Alper Atak, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Mustafçova (Miki) Belediye Başkanı Cemil Kabza, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, D.E.B. Partisi Başkan Yardımcısı Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Sabık Milletvekili Ahmet Faikoğlu, İskeçe Sabık Milletvekili Çetin Mandacı, Eyalet Meclisi Muhalefet Temsilcisi Hüseyin Mehmet Usta, İskeçe SÖPA Derneği Başkanı Nurettin Kıyıcı, BTAYTD As Başkanı Turgut Memet, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ahmet Kurt, Eyalet Başkan Yardımcısı Mustafa Katrancı‘nın yanısıra çok sayıda soydaş katıldı.

Sevgili çocuklar, barışık bir dünya için çalışın.

Yapılan protokol konuşmalarında, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman, Her zaman Azınlık Eğitiminin ve Azınlık çocuklarının yanında yer almış Azınlık insanının güvenini ve desteğini kazanmış olan kurumumuz, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’nin düzenlemiş olduğu “11. Çocuk Şenliğini” hep birlikte kutluyoruz. Batı Trakya’nın her köşesinden çocuklarımızın katıldığı “11 Çocuk Şenliğine” hoş geldiniz. 11. Çocuk Şenliği” tüm Batı Trakyalı çocuklarımıza kutlu olsun.

Çok kültürlü bir bölge olan Batı Trakya’da bu çocuk şenliklerinin Azınlık ve çoğunlukla birlikte kutlanabilmesi daha etkili olurdu. Hatta bu şenliklerin tüm Balkanlar’ı ve Balkan çocuklarını kapsaması ne kadar iyi olurdu. Temennimiz ileriki yıllarda bunun da gerçekleşmesidir.

Sevgili çocuklar, barışık bir dünya için çalışın. Bu çabanız karşılıksız kalmaz. Muhakkak becerirsiniz. Bu çabanızda bizleri her zaman yanınızda bulacaksınız. Dünya barışını sizler kuracaksınız. Bunu başaracak güçte ve yetenektesiniz.” sözleriye açılışı gerçekleştirdi.

Etkinlikte, Mustafçova (Miki) Belediye Başkanı Cemil Kabza, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı yaptıkları konuşmalarda, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği’ni, öğrencileri ve velileri tebrik ettiler.

Protokol konuşmalarından sonra etkinliğin kültürel bölümüne geçildi. Şahin bölgesi çocukları Gelin-Kaynana skeci, İmam Bayıldı skeçlerini ve  Renkler şiirini, Ketenlik bölgesi çocukları Şirinler ve Barış Manço eşliğinde ponpon isimli oyunlarını, BAKEŞ Çocuk Kulübü Kızlar adlı oyunlarını, Gümülcine Bağlar Mahallesi çocukları Öğretmen ve veli, Kazan doğurdu, Karagöz ile Hacivat oyunu ve Mevsimler şiirini, İskeçe Gökçeler çocuklarının gösterisi, Erkan Demiroğulları yönetimindeki Gümülcine Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Halk Oyunları Ekiplerinin gösterileri,Tülin Hacıhalil ve Hüseyin Ahmetoğlu yönetimindeki İskeçe Türk Birliği İskeçe Merkez Büyükler Halk Oyunları Ekibinin gösterileri, Edirne 6. Balkan Çocuk Şenliğine katılanlara Teşekkür Belgesi töreni ve İskeçe Türk Birliği’nin Süleyman Kara önderliğindeki Müzik grubunun konser sundular.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here